Reklama
reklama

Přivítejte jaro na festivalu Čarodějáles

Guano Apes, Monkey Business, Mňága a Žďorp, Polemic. To je jen ochutnávka ze známých kapel, které vystoupí na open air multikulturním festivalu Čarodějáles 2016. Organizátoři připravili pro brněnské fanoušky opravdu našlapaný způsob, jak se definitivně rozloučit se zimou a přivítat jaro. Hvězdy zahraniční i tuzemské hudební scény zahrají v areálu brněnského koupaliště Riviéra 29. Dubna až 1. května. Letos se jedná již o devátý ročník.  

Brno – Popularita hudební akce Čarodějáles během posledních devíti let vzrostla natolik, že se z jednodenní akce rozrostl program hned na tři dny. Program tak započne již pátečním večírkem, který nese podtitul „Best of Brno“, tedy to nejlepší z Brna. Tři momentálně nejpopulárnější brněnské klubové kapely Čankišou, Poletíme? a Mucha podpoří v Brně stále nesmírně oblíbená Mňága a Ždorp a „balkánská dechovka z Prahy“ Circus Problem.

Hlavním dnem festivalu je ovšem sobota, kdy se koná celodenní hudební program hned na dvou pódiích. V sobotu se hudební fanoušci mohou těšit například na celosvětově proslulou legendu crossover rocku, německé Guano Apes s charismatickou zpěvačkou Sandrou Nasic. Jejich nejznámější hity jako „Open Your Eyes“ nebo „Lords of the Boards“ stále znějí z rádií i hudebních televizí a skupina po pauze opět v posledních letech čile koncertuje a tvoří v původní sestavě. Směs drum’n’base a tvrdých rockových kytar přivezou z britského Brightonu

The Quemists, kteří jsou proslulí divokou show, kterou předvádějí na pódiu. V programu mají své neochvějné místo také vládci tuzemského funku Monkey Business, americko-tuzemští punkrockeři Pipes & Pints, balkánská turbodechovka Fanfara Transylvania, zpěvák slovenských Horkýže slíže Kuko se svým projektem Bijouterrier nebo ska rockové stálice Polemic. Příležitost jako vždy dostanou zasloužilé i nejčerstvější kapely z Brna a čarodějnou atmosféru dotvoří stylové dekorace, vatra a také soutěž o nejkrásnější čarodějnici z řad příchozích žen – nezapomeňte si tedy svou masku doma.

Nejen rodiče s dětmi pak ocení nedělní program, který je inzerován jako Junior festiválek pro děti i rodiče. Dopolední a odpolední program v prvomájovém odpoledni slibuje čarodějnice, draky, skákací hrady a spoustu dalších atrakcí. Vystoupí oblíbený komik a „tanečník“ Lukáš Pavlásek, Zdeněk a Týna se svým Hýbáním známým z ČT Déčko, turbošansón Poletíme?, vodácká kulturní úderka Zadáci a také kapelka Bombarďák s Příběhy kluka Bombarďáka.

Cena vstupenek na sobotní program je 490 Kč a nedělní program stojí 100 Kč

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře