Reklama
reklama

Přivítejte jaro na festivalu Čarodějáles

Guano Apes, Monkey Business, Mňága a Žďorp, Polemic. To je jen ochutnávka ze známých kapel, které vystoupí na open air multikulturním festivalu Čarodějáles 2016. Organizátoři připravili pro brněnské fanoušky opravdu našlapaný způsob, jak se definitivně rozloučit se zimou a přivítat jaro. Hvězdy zahraniční i tuzemské hudební scény zahrají v areálu brněnského koupaliště Riviéra 29. Dubna až 1. května. Letos se jedná již o devátý ročník.  

Brno – Popularita hudební akce Čarodějáles během posledních devíti let vzrostla natolik, že se z jednodenní akce rozrostl program hned na tři dny. Program tak započne již pátečním večírkem, který nese podtitul „Best of Brno“, tedy to nejlepší z Brna. Tři momentálně nejpopulárnější brněnské klubové kapely Čankišou, Poletíme? a Mucha podpoří v Brně stále nesmírně oblíbená Mňága a Ždorp a „balkánská dechovka z Prahy“ Circus Problem.

Hlavním dnem festivalu je ovšem sobota, kdy se koná celodenní hudební program hned na dvou pódiích. V sobotu se hudební fanoušci mohou těšit například na celosvětově proslulou legendu crossover rocku, německé Guano Apes s charismatickou zpěvačkou Sandrou Nasic. Jejich nejznámější hity jako „Open Your Eyes“ nebo „Lords of the Boards“ stále znějí z rádií i hudebních televizí a skupina po pauze opět v posledních letech čile koncertuje a tvoří v původní sestavě. Směs drum’n’base a tvrdých rockových kytar přivezou z britského Brightonu

The Quemists, kteří jsou proslulí divokou show, kterou předvádějí na pódiu. V programu mají své neochvějné místo také vládci tuzemského funku Monkey Business, americko-tuzemští punkrockeři Pipes & Pints, balkánská turbodechovka Fanfara Transylvania, zpěvák slovenských Horkýže slíže Kuko se svým projektem Bijouterrier nebo ska rockové stálice Polemic. Příležitost jako vždy dostanou zasloužilé i nejčerstvější kapely z Brna a čarodějnou atmosféru dotvoří stylové dekorace, vatra a také soutěž o nejkrásnější čarodějnici z řad příchozích žen – nezapomeňte si tedy svou masku doma.

Nejen rodiče s dětmi pak ocení nedělní program, který je inzerován jako Junior festiválek pro děti i rodiče. Dopolední a odpolední program v prvomájovém odpoledni slibuje čarodějnice, draky, skákací hrady a spoustu dalších atrakcí. Vystoupí oblíbený komik a „tanečník“ Lukáš Pavlásek, Zdeněk a Týna se svým Hýbáním známým z ČT Déčko, turbošansón Poletíme?, vodácká kulturní úderka Zadáci a také kapelka Bombarďák s Příběhy kluka Bombarďáka.

Cena vstupenek na sobotní program je 490 Kč a nedělní program stojí 100 Kč

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře