Reklama
reklama

Poláček s Baumaxou zkombinují cestovatelskou show a koncert

V létě stopoval kolem světa a napsal o tom knihu. Teď se svým kumpánem zpěvákem Xavierem Baumaxou baví neobyčejnou koncertně-komediální show publikum po celé republice. Předposlední zastávkou originálního cestovatelského turné reportéra a světoběžníka Tomáše Poláčka bude brněnská Fléda, a to 27. ledna od 20h.

Tomáš Poláček stopuje více než dvacet let. Dojel mimo jiné z Prahy na olympiádu do Pekingu nebo při stopování po východním Turecku skončil ve vězení. Novinář měsíčníku Reportér se minulé léto rozhodl vydat na svou zatím nejdelší cestu, čímž začalo jeho putování kolem světa. "Ta cesta sice trvala jen pětasedmdesát dní, ale prožil jsem během ní celý rok, tropy i mráz, a zestárnul o deset let,” popisuje Poláček putování se startem v Praze a cílem v Ushuaia v Ohňové zemi. 

Na Flédu diváky neláká jen cestovatelské vyprávění, ale také hudba Poláčkova dlouholetého kamaráda Xaviera Baumaxy. Populární písničkář a kytarista díky svým originálním textům jistě nezůstane za novinářem pozadu. ,,Xavi odehraje regulérní koncert, já povypravím o tom, co jsem zažil a oba pak budeme besedovat s diváky. Součástí brněnského večera měl být i jihomoravský křest mé nové knihy. Ta se překvapivě rychle vyprodala, s čímž jsme nepočítali. Tudíž asi nebudeme mít co křtít,” vysvětluje s úsměvem Poláček.

Na bláznivé výpravě Poláčkovi zastavilo celkem dvě stě padesát aut, která ho provezla skrz Sibiř, Aljašku, nebezpečnou Střední Ameriku nebo peruánskou poušť až do nejjižnějšího města světa. Na Flédě si tak diváci budou moci poslechnout vyprávění o nebezpečné jízdě ruskou Cestou kostí, ilegálním přecházení hranic nebo se dozvědět, jaké to je stopovat v mrazivé Patagonii a čekat, jestli někdo zastaví. Kromě stand-up vystoupení Poláček své cesty rekapituluje i v zatím vyprodané knize s názvem STOP, aneb Světové tažení Ochmelky Poláčka. ”Páteří knihy je letošní výprava, protože ta byla určitě nejdrsnější - v posledních dnech jsem i brečel,“ dodává Poláček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře