Reklama
reklama

Pivovary lákají návštěvníky na své slavnosti

Přestože je jižní Morava především vinařskou oblastí, vaří se zde i kvalitní piva. Aby místní pivovary zpříjemnily milovníkům piva jeho konzumaci, chystají pro ně pivní slavnosti i tematicky zaměřené dny. Již tradiční den otevřených dveří vrátil zpět do svého areálu Pivovar Starobrno, akce chystají ale i další pivovary v jihomoravském regionu.  

Tematické dny připravují pro své návštěvníky v pivovaru Dalešice. Ten nejbližší se koná v neděli 15. května a zaměřen bude na zdravý životní styl a krásu. V Dalešicích pořádají koncem května také Koloběh Dalešického pivovaru, speciální závod 5členných týmů v délce 100 kilometrů, trasa povede v okolí Dalešic a Dalešické přehrady. Výherci si odnesou místní pivo. Pivní slavnosti letos nebudou chybět ani ve Znojmě, 11. června je tam pořádá pod značkou Hostan, která patří do jeho portfolia, brněnské Starobrno.

Kromě piva a doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit i na hudební skupiny MIG 21, MIRAI, Náhodný výběr či Morčata na útěku. Ve stejný den, 11. června, se vrátí slavnosti zlatavého moku i do Břeclavi. Dějištěm Slavností břeclavského piva bude louka pod zámkem v těsném sousedství pivovarského komplexu, který budou moci zájemci díky exkurzím také navštívit. Protože k dobrému pivu patří i hudba, vystoupí na festivalu například Michal Hrůza s kapelou či slovenská formace Horkýže Slíže. Brány pivovaru Starobrno se návštěvníkům otevřou 3. září, letos je organizátor vrátil zpět do svého areálu na Mendlově náměstí. Průvodci z řad zaměstnanců povedou exkurze do budovy pivovaru, připravena je i pivní škola, která přinese mnoho informací o brněnském pivu.

V sobotu posledního zářijového víkendu chystá blanenský Pivovar Černá Hora svou tradiční Pivní pouť, vystoupí na ní například skupiny Sto zvířat, Alkehol, Hokýže Slíže či Turbo. Kromě akcí jednotlivých pivovarů čeká Brno i čtyřdenní Pivní festival na Malé Americe, konat se bude v období 8.–11. září. Letošní program je sice zatím v přípravě, inspirovat se ale zájemci mohou loňským ročníkem, kdy se na ve festivalu představilo 21 menších či větších pivovarů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře