Reklama
reklama

Pivovary lákají návštěvníky na své slavnosti

Přestože je jižní Morava především vinařskou oblastí, vaří se zde i kvalitní piva. Aby místní pivovary zpříjemnily milovníkům piva jeho konzumaci, chystají pro ně pivní slavnosti i tematicky zaměřené dny. Již tradiční den otevřených dveří vrátil zpět do svého areálu Pivovar Starobrno, akce chystají ale i další pivovary v jihomoravském regionu.  

Tematické dny připravují pro své návštěvníky v pivovaru Dalešice. Ten nejbližší se koná v neděli 15. května a zaměřen bude na zdravý životní styl a krásu. V Dalešicích pořádají koncem května také Koloběh Dalešického pivovaru, speciální závod 5členných týmů v délce 100 kilometrů, trasa povede v okolí Dalešic a Dalešické přehrady. Výherci si odnesou místní pivo. Pivní slavnosti letos nebudou chybět ani ve Znojmě, 11. června je tam pořádá pod značkou Hostan, která patří do jeho portfolia, brněnské Starobrno.

Kromě piva a doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit i na hudební skupiny MIG 21, MIRAI, Náhodný výběr či Morčata na útěku. Ve stejný den, 11. června, se vrátí slavnosti zlatavého moku i do Břeclavi. Dějištěm Slavností břeclavského piva bude louka pod zámkem v těsném sousedství pivovarského komplexu, který budou moci zájemci díky exkurzím také navštívit. Protože k dobrému pivu patří i hudba, vystoupí na festivalu například Michal Hrůza s kapelou či slovenská formace Horkýže Slíže. Brány pivovaru Starobrno se návštěvníkům otevřou 3. září, letos je organizátor vrátil zpět do svého areálu na Mendlově náměstí. Průvodci z řad zaměstnanců povedou exkurze do budovy pivovaru, připravena je i pivní škola, která přinese mnoho informací o brněnském pivu.

V sobotu posledního zářijového víkendu chystá blanenský Pivovar Černá Hora svou tradiční Pivní pouť, vystoupí na ní například skupiny Sto zvířat, Alkehol, Hokýže Slíže či Turbo. Kromě akcí jednotlivých pivovarů čeká Brno i čtyřdenní Pivní festival na Malé Americe, konat se bude v období 8.–11. září. Letošní program je sice zatím v přípravě, inspirovat se ale zájemci mohou loňským ročníkem, kdy se na ve festivalu představilo 21 menších či větších pivovarů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře