Reklama
reklama

Pivovar Starobrno otvírá brány dokořán

Tradice i překvapení. Skvělá muzika. A nepasterizované Starobrno jako křen. To jsou jen některé z důvodů, proč každoročně první zářijovou sobotu tisíce lidí míří do areálu pivovaru Starobrno v ulici Hlinky v bezprostředním sousedství Mendelova náměstí v Brně. Brány pivovaru se otevírají dokořán – račte vstoupit. Co letos všechny čeká a nemine, nám prozradila osoba nejpovolanější: manažerka Silvie Jacquesová, která má pořádání Dne otevřených dveří spolu s dalšími kolegy na starosti.

Den otevřených dveří pivovaru Starobrno vloni navštívilo 14 tisíc lidí. Jak dlouho trvají přípravy na takovou akci a na co všechno je potřeba myslet?

Určitě měsíce… Nejdříve vybíráme kapely, to je jedna z nejdůležitějších věcí, a to tak, abychom uspokojili návštěvníky různých věkových kategorií. Vymýšlíme soutěže, protože ty návštěvníky baví vždycky, bez rozdílu věku. Vzhledem k tomu, že jsme generálním partnerem hokejového týmu Komety, zveme, stejně jako vloni, hokejisty, aby byli součástí naší akce. A pochopitelně musíme nachystat výčepy a pořádné zásoby starobrněnského piva!

Na jaké pivo se tedy mohou všichni už dnes těšit? Z kolika výčepů zlatavý mok poteče?

Protože jsme ve Starobrně, nabídneme všechny druhy starobrněnských piv, tedy Tradiční, Medium, Ležák i nefiltrované pivo. Čepovat se ovšem bude i letošní velmi úspěšná novinka kolegů z Krušovic – pšeničné pivo a prémiová značka Heineken. Chybět nebudou ani Zlatopramen Radlery a koktejly Mystery. Abychom každoroční nápor u výčepů zvládli a lidé  nemuseli čekat ve frontách, budeme vedle klasických kohoutů používat také rychlovýčepy, které se nám velmi osvědčily už v loňském roce. Ty umožní čepování piva jednou tak rychle, navíc při zachování jeho kvality. Obsluha šetří čas i tím, že nemusí přerážet sudy. Celkem se bude pivo čepovat ze 150 kohoutů. Dostatek bude i jídla, které se k pivu dobře hodí: guláš, klobásky, grilovaná masa.

A hudební lahůdky? Chystáte kromě koncertů taky nějaké další atraktivní překvapení?

Překvapení přece musí zůstat překvapením. Můžu jenom napovědět, že leccos se bude točit kolem Škopku, tedy nového pivního půllitru, který pro značku Starobrno navrhnul proslulý designér Rony Plesl. Lákavý program Dne otevřených dveří odstartuje ve 13 hodin a bude probíhat na dvou pódiích, na spodním i horním nádvoří pivovaru. Co se hudebních skupin týče, v průběhu odpoledne a večera se představí Mandrage, Eddie Stoilow, Wohnout, Peter Bič Project a Kryštof. Nesmím zapomenout zmínit ani populární exkurze za zvýhodněné vstupné. Mí kolegové z výrobyjsou jako každoročně připraveni všechny zájemce provádět místy, kde se naše skvělé pivo vaří, a současně na místě zodpovědět všechny dotazy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře