Reklama
reklama

Pivovar Starobrno otvírá brány dokořán

Tradice i překvapení. Skvělá muzika. A nepasterizované Starobrno jako křen. To jsou jen některé z důvodů, proč každoročně první zářijovou sobotu tisíce lidí míří do areálu pivovaru Starobrno v ulici Hlinky v bezprostředním sousedství Mendelova náměstí v Brně. Brány pivovaru se otevírají dokořán – račte vstoupit. Co letos všechny čeká a nemine, nám prozradila osoba nejpovolanější: manažerka Silvie Jacquesová, která má pořádání Dne otevřených dveří spolu s dalšími kolegy na starosti.

Den otevřených dveří pivovaru Starobrno vloni navštívilo 14 tisíc lidí. Jak dlouho trvají přípravy na takovou akci a na co všechno je potřeba myslet?

Určitě měsíce… Nejdříve vybíráme kapely, to je jedna z nejdůležitějších věcí, a to tak, abychom uspokojili návštěvníky různých věkových kategorií. Vymýšlíme soutěže, protože ty návštěvníky baví vždycky, bez rozdílu věku. Vzhledem k tomu, že jsme generálním partnerem hokejového týmu Komety, zveme, stejně jako vloni, hokejisty, aby byli součástí naší akce. A pochopitelně musíme nachystat výčepy a pořádné zásoby starobrněnského piva!

Na jaké pivo se tedy mohou všichni už dnes těšit? Z kolika výčepů zlatavý mok poteče?

Protože jsme ve Starobrně, nabídneme všechny druhy starobrněnských piv, tedy Tradiční, Medium, Ležák i nefiltrované pivo. Čepovat se ovšem bude i letošní velmi úspěšná novinka kolegů z Krušovic – pšeničné pivo a prémiová značka Heineken. Chybět nebudou ani Zlatopramen Radlery a koktejly Mystery. Abychom každoroční nápor u výčepů zvládli a lidé  nemuseli čekat ve frontách, budeme vedle klasických kohoutů používat také rychlovýčepy, které se nám velmi osvědčily už v loňském roce. Ty umožní čepování piva jednou tak rychle, navíc při zachování jeho kvality. Obsluha šetří čas i tím, že nemusí přerážet sudy. Celkem se bude pivo čepovat ze 150 kohoutů. Dostatek bude i jídla, které se k pivu dobře hodí: guláš, klobásky, grilovaná masa.

A hudební lahůdky? Chystáte kromě koncertů taky nějaké další atraktivní překvapení?

Překvapení přece musí zůstat překvapením. Můžu jenom napovědět, že leccos se bude točit kolem Škopku, tedy nového pivního půllitru, který pro značku Starobrno navrhnul proslulý designér Rony Plesl. Lákavý program Dne otevřených dveří odstartuje ve 13 hodin a bude probíhat na dvou pódiích, na spodním i horním nádvoří pivovaru. Co se hudebních skupin týče, v průběhu odpoledne a večera se představí Mandrage, Eddie Stoilow, Wohnout, Peter Bič Project a Kryštof. Nesmím zapomenout zmínit ani populární exkurze za zvýhodněné vstupné. Mí kolegové z výrobyjsou jako každoročně připraveni všechny zájemce provádět místy, kde se naše skvělé pivo vaří, a současně na místě zodpovědět všechny dotazy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře