Reklama
reklama

Páteční Brno ovládnou masky

V pátek bude brněnské centrum plné koncertů, divadelních představení, tanečních ukázek a workshopů pro děti. Festival Na prknech, dlažbě i trávě totiž zakončí Den masek.

Den masek je letos tematicky zaměřen a vzdává poctu Leoši Janáčkovi. „Tématem letošních masek je Kult osobnosti a kdo jiný v Brně by měl mít svůj kult než Leoš Janáček. Zanesl naše město na kulturní mapu světa. Pomáhal budovat školství a rozvíjet kulturní instituce. Pojmenovali jsme po něm divadlo a jeho opery tu budou s námi navždy,“ říká dramaturgyně průvodu Patricie Částková.

V průvodu s názvem „S Leošem na věčné časy“, jehož režisérem je Tomáš Pilař, vyrazí masky ze souboru Národního divadla Brno na Moravské náměstí. Nepřehlédnutelný průvod půjde městem okolo Národního divadla, ulicí Kobližnou na náměstí Svobody a ulicí Rašínovou za hudebního doprovodu WraaDap Bandu. Ve svojí masce může s průvodem splynout kdokoli z diváků. Turistické informační centrum města Brna navíc vyhlásilo soutěž o nejlepší masku z veřejnosti v kategorii pro dospělé i děti. Vítěz v nejlepší masce v hlavní kategorii si odnese poukaz na zájezd s CK Kudrna v hodnotě 10 tisíc korun. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře