Reklama
reklama

Památník v Rajhradě zve na surrealistické obrazy a knihy

Druhou část výstavy zaměřenou na surrealismus představuje Památník písemnictví na Moravě. Na obrazy akademického malíře Josefa Kremláčka a Lubomíra Kerndla se mohou návštěvníci těšit v Rajhradě již 1. dubna. Výstava s názvem Černé slunce má v úterý v pět hodin vernisáž.

Nejvýznamnější současná výtvarná skupina Stir up má také paralely ve slovesné tvorbě. Společným tématem právě prezentované kolekce je hra světel a stínů, evokující představy i prožitky, které stojí na pomezí snů a reality. Letošní cyklus výstav v Malé Galerii Památníku mapuje vnitřní vztahy slovesného a výtvarného jazyka, proto doplní obrazy kolekce knižních prací členů Stir up.

Většinou se jedná o bohatě ilustrované básně a básnivé texty vynalézavě zpracované do knižní podoby, kdy sama vazba a sklad listů či stránek vykazuje rovněž výrazné výtvarné pojetí. Expozice se otevře 2. dubna a potrvá až do června.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře