Reklama
reklama

Ohňostrojové vítězství si odneslo Řecko díky korupci a násilí

Ničení životního prostředí, válka, korupce, nelidskost. Hlavní motivy soutěžního ohňostroje nazvaného Sociální krize zaujaly porotu, a tak si řecká skupina Nanos Fireworks odvezla z přehlídky Ignis Brunensis první místo.

Za hudby Leoše Janáčka, Davida Ushera nebo Roberta Milese se soutěžící zaměřili na moderní společnost, se kterou není vše tak úplně v pořádku. Válka nebo chudoba způsobují, že se člověk stává druhému nepřítelem.

Písně měly navodit atmosféru protestu proti takovému socio-ekonomickému systému. Aby novou generaci burcoval ke zlepšení světové budoucnosti. Ohňostroj proběhl ve středu a byl zároveň posledním soutěžním.

Nebyl to ale jediný oceněný soutěžní kousek, cenu Českého rozhlasu si odneslo Rakousko za nejlepší hudební doprovod. Chorvatsko ocenila Česká televize za scénu a primátor Roman Onderka ohodnotil design české skupiny Theatrum Pyroboli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře