Reklama
reklama

Ohňostrojové vítězství si odneslo Řecko díky korupci a násilí

Ničení životního prostředí, válka, korupce, nelidskost. Hlavní motivy soutěžního ohňostroje nazvaného Sociální krize zaujaly porotu, a tak si řecká skupina Nanos Fireworks odvezla z přehlídky Ignis Brunensis první místo.

Za hudby Leoše Janáčka, Davida Ushera nebo Roberta Milese se soutěžící zaměřili na moderní společnost, se kterou není vše tak úplně v pořádku. Válka nebo chudoba způsobují, že se člověk stává druhému nepřítelem.

Písně měly navodit atmosféru protestu proti takovému socio-ekonomickému systému. Aby novou generaci burcoval ke zlepšení světové budoucnosti. Ohňostroj proběhl ve středu a byl zároveň posledním soutěžním.

Nebyl to ale jediný oceněný soutěžní kousek, cenu Českého rozhlasu si odneslo Rakousko za nejlepší hudební doprovod. Chorvatsko ocenila Česká televize za scénu a primátor Roman Onderka ohodnotil design české skupiny Theatrum Pyroboli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře