Reklama
reklama

Ohnivý brokát pro císaře dnes uzavře přehlídku Ignis Brunensis

Diváci si dnes v Brně mohou užít poslední ohňostrojovou show letošního ročníkupřehlídky Ignis Brunesis. I ohňostrojový epilog vypukne v tradiční čas, o půl jedenácté večerní. Tentokrát však nad hradem Špilberk. Show bude věnovaná výročí narození Karla IV.

Hrad Špilberk poskytne scénu pro závěrečné světlené obrazy v režii společnost Flash Barrandov SFX. Show s názvem Ohnivý brokát pro císaře znázorní vzpomínku na Karla IV. a jeho ne příliš radostné propojení s Brnem, ve kterém ztratil vlivem moru manželku i dceru.

Poslední ohňostroj se, jako jediný ze všech pěti, odehraje nad hradem Špilberk. Organizátoři doporučují představení sledovat například z Mendlova náměstí, Kraví hory či Žlutého kopce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře