Reklama
reklama

Ohnivý brokát pro císaře dnes uzavře přehlídku Ignis Brunensis

Diváci si dnes v Brně mohou užít poslední ohňostrojovou show letošního ročníkupřehlídky Ignis Brunesis. I ohňostrojový epilog vypukne v tradiční čas, o půl jedenácté večerní. Tentokrát však nad hradem Špilberk. Show bude věnovaná výročí narození Karla IV.

Hrad Špilberk poskytne scénu pro závěrečné světlené obrazy v režii společnost Flash Barrandov SFX. Show s názvem Ohnivý brokát pro císaře znázorní vzpomínku na Karla IV. a jeho ne příliš radostné propojení s Brnem, ve kterém ztratil vlivem moru manželku i dceru.

Poslední ohňostroj se, jako jediný ze všech pěti, odehraje nad hradem Špilberk. Organizátoři doporučují představení sledovat například z Mendlova náměstí, Kraví hory či Žlutého kopce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře