Reklama
reklama

Obrazy o lásce a nahotě zpřístupní návštěvníkům Rajhrad

Památník písemnictví na Moravě zve na vernisáž výstavy surrealistické skupiny Stir up s názvem Všichni jsme stvořeni z lásky. Prostory v rajhradském benediktinském klášteře nabídnou díla Arnošta Budíka, Josefa Kremláčka, Václava Pajurka, Josefa Bubeníka nebo Lindy Filipové.

Výstava zahájí vernisáží ve středu 19. února v šest hodin večer a potrvá do 30. března. Díla jsou vnímána jako podnětný příspěvek do probíhající umělecké diskuze, vymezující se příkře proti všudypřítomné komerční nahotě.

Úzké vazby literatury a obrazu v jeho statické, nikoli filmové podobě, stojí v programovém zaměření Malé galerie Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě. V minulých dnech zde právě v tomto rámci ukázal svou bohatou ilustrační tvorbu pro dětské časopisy a vlastní autorské knihy Alois Mikulka.

Téma surrealismu reprezentativně zachycuje rovněž druhá současná profilová výstava v Památníku, Vítězslav Nezval – život a dílo. Široce mapuje tvůrčí a životní osudy dnes spíše čítankového básníka, včetně jeho hudebního a stejně neznámého výtvarného odkazu. Tato expozice bude přístupná od konce března a v nejbližších dnech bude doplněna o další Nezvalův autoportrét, básníkovu posmrtnou masku a odlitek tvůrcovy pravé ruky a o ukázky originálních rukopisů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře