Reklama
reklama

O víkendu se v Brně otevře Koloniál

Trh zboží a zážitků Koloniál nabídne již po sedmé dva příjemné dny plné nákupů, setkávání a kulturního programu.

Jarní etapa Koloniálu se tentokrát přesouvá z Flédy do prostoru Malé Ameriky, kde o víkendu vyroste přes 40 stánků s tradičním i moderním zbožím a kvalitními potravinami. Kromě nákupů se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program s bretaňskou hudbou a kulturou. Trh je součástí festivalu Bonjour Brno, který pořádá Alliance française Brno.

Sobotní odpoledne na Malé Americe zpříjemní doprovodný program s názvem Továrna na zážitky. Od 14 hodin je pro děti připraveno vyprávění bretaňských pohádek, o hodinu později se pak děti od 8 let mohou zúčastnit akrobatického workshopu. Od 17 hodin proběhne hlavní část programu s názvem fest-noz, která poodhalí bretaňskou a keltskou kulturu. 

V rámci bretaňského podvečera fest-noz vystoupí například Cercle celtique de Rennes. Čtyři muzikanti ze severozápadní Francie na Koloniálu za zvuku harfy, akordeónu, kytary a basy navodí tu správnou atmosféru a naučí zájemce základní kroky tradičních tanců. Typický tanec, založený na dupání, předvede i uskupení KAM, které tvoří Kieren Alexander a Mikuláš Bryan. Občerstvení a energii k tanci zajistí pop-up kavárna a mobilní bar.

Na Koloniálu představí své zboží výrobci například šperků, oblečení a doplňků do bytu. Nebudou chybět ani tradiční francouzské delikatesy jakou jsou sýry, víno, paštiky a čerstvé palačinky. 

Koloniál je součástí festivalu „Bonjour Brno“, který pořádá Alliance française Brno. Při příležitosti padesátého výročí spolupráce Brna a francouzského Rennes festival představí renneskou kulturu a zdejší životní styl. Festival probíhá od 10. do 26. dubna 2015 a nabídne unikátní setkání s renneskými umělci a to prostřednictvím hereckých vystoupení ve stylu dobových poutí, koncertů a výstav.

Vstup na Koloniál je zdarma. Prostor je bezbariérový. 

Více na www.facebook.com/fledaclub 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře