Reklama
reklama

O víkendu se v Brně otevře Koloniál

Trh zboží a zážitků Koloniál nabídne již po sedmé dva příjemné dny plné nákupů, setkávání a kulturního programu.

Jarní etapa Koloniálu se tentokrát přesouvá z Flédy do prostoru Malé Ameriky, kde o víkendu vyroste přes 40 stánků s tradičním i moderním zbožím a kvalitními potravinami. Kromě nákupů se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program s bretaňskou hudbou a kulturou. Trh je součástí festivalu Bonjour Brno, který pořádá Alliance française Brno.

Sobotní odpoledne na Malé Americe zpříjemní doprovodný program s názvem Továrna na zážitky. Od 14 hodin je pro děti připraveno vyprávění bretaňských pohádek, o hodinu později se pak děti od 8 let mohou zúčastnit akrobatického workshopu. Od 17 hodin proběhne hlavní část programu s názvem fest-noz, která poodhalí bretaňskou a keltskou kulturu. 

V rámci bretaňského podvečera fest-noz vystoupí například Cercle celtique de Rennes. Čtyři muzikanti ze severozápadní Francie na Koloniálu za zvuku harfy, akordeónu, kytary a basy navodí tu správnou atmosféru a naučí zájemce základní kroky tradičních tanců. Typický tanec, založený na dupání, předvede i uskupení KAM, které tvoří Kieren Alexander a Mikuláš Bryan. Občerstvení a energii k tanci zajistí pop-up kavárna a mobilní bar.

Na Koloniálu představí své zboží výrobci například šperků, oblečení a doplňků do bytu. Nebudou chybět ani tradiční francouzské delikatesy jakou jsou sýry, víno, paštiky a čerstvé palačinky. 

Koloniál je součástí festivalu „Bonjour Brno“, který pořádá Alliance française Brno. Při příležitosti padesátého výročí spolupráce Brna a francouzského Rennes festival představí renneskou kulturu a zdejší životní styl. Festival probíhá od 10. do 26. dubna 2015 a nabídne unikátní setkání s renneskými umělci a to prostřednictvím hereckých vystoupení ve stylu dobových poutí, koncertů a výstav.

Vstup na Koloniál je zdarma. Prostor je bezbariérový. 

Více na www.facebook.com/fledaclub 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře