Reklama
reklama

Nová výstava v Urban centru představuje kreslené Brno v komiksu

Výstava Brno in comics, která začala 25. února 2015 v Urban centru na Staré radnici, představuje dvanáct krátkých komiksů, jež originálním způsobem reagují na dvanáct vybraných míst v Brně a okolí a interpretují je jazykem komiksu.

Oslovení autoři zpracovali příběhy o významných brněnských přírodních, historických i kulturních památkách, jako jsou jeskyně Pekárna, Stará radnice nebo vila Tugendhat, ale i o místech a událostech obvykle skrytých zrakům turistů, mezi něž patří třeba torzo husovického viaduktu, areál továrny Zbrojovka, nový plavecký bazén na Kraví hoře nebo fenomén brněnských nočních rozjezdů na hlavním nádraží.

Vzniklé příběhy jsou mimořádně pestré jak po stránce výtvarné, tak i námětové, v souboru jsou zastoupeny dokumenty, historické pověsti, osobní vzpomínky, ale i dobrodružné fikce.

Výstava vznikla ve spolupráci s revue AARGH! v rámci partnerství měst Brna a Utrechtu jako reakce na obdobnou akci skupiny DE INKTPOT, která se v roce 2010 prezentovala v prostorách brněnského Turistického informačního centra. Výstava Brno in comics od svého vzniku cestovala úspěšně Evropou. Premiéru měla v roce 2011 v Utrechtu, o rok později byla k vidění v Rennes a Poznani, v roce 2013 doputovala do britského Leedsu a v loňském roce mohli výstavu zhlédnout v litevském Kaunasu.

Brňané si výstavu v původní anglické verzi s českým překladem mohou prohlédnout v Urban centru na Staré radnici, a to od 25. února do 27. března 2015.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře