Reklama
reklama

Nezávislý snímek Nebezpečí klidu kombinuje hraný a loutkový film

Nový film Nebezpečí klidu, na kterém se podílejí mladí tvůrci z Prahy i Zlína, vypráví o tom, jak je důležité nerezignovat na své sny a ideály, nebo alespoň ne předčasně. Snímek na motivy Sakiho povídek Léčba neklidem se snaží divákům připomenout, že stojí za to vybrat si tu náročnější cestu, protože ve finále může být nakonec zábavnější.

„Bude to velká vizuální podívaná v nádherných a zajímavých lokacích s loutkami, velmi stylizovanými kostýmy i maskami,“ nalákala diváky režisérka Tereza Volánková. Publikum se může těšit na výrazné herecké výkony známých českých herců, jako například Evy Josefíkové, Luboše Veselého nebo Hany Vagnerové. Nebezpečí klidu sází také na nezvyklé spojení hraných situací s loutkami, přičemž tvůrci nepoužívají žádnou stop-motion animaci, ani triky vytvářené v postprodukci.

„Loutky ve filmu slouží jako metafora spoutání konvencemi a stereotypem, nebo přímo na osobní úrovni jako symbol manipulace s lidmi,“ vysvětlila režisérka. Stylizovaně nalíčení herci, navázaní na provázky, působí taktéž jako loutky. Navíc vodiči textilních marionet jsou téměř celou dobu na obraze přiznaní. Snímek Nebezpečí klidu tak odkazuje i k dlouhé loutkářské tradici v českých zemích.

„Vedle Fimfár u nás vzniká jen velmi málo loutkových filmů,“ okomentovala snímek herečka Eva Josefiková, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. Krátkometrážní Nebezpečí klidu se natáčelo v lokalitách na jihu Moravy: například na Rybničním zámečku v Lednicko-valtickém areálu, v Brně nebo na vlakovém nádraží v Lednici. Nezávislý film diváci uvidí jak na premiérách v Praze, Brně nebo Zlíně, tak na festivalech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře