Reklama
reklama

Nezávislý snímek Nebezpečí klidu kombinuje hraný a loutkový film

Nový film Nebezpečí klidu, na kterém se podílejí mladí tvůrci z Prahy i Zlína, vypráví o tom, jak je důležité nerezignovat na své sny a ideály, nebo alespoň ne předčasně. Snímek na motivy Sakiho povídek Léčba neklidem se snaží divákům připomenout, že stojí za to vybrat si tu náročnější cestu, protože ve finále může být nakonec zábavnější.

„Bude to velká vizuální podívaná v nádherných a zajímavých lokacích s loutkami, velmi stylizovanými kostýmy i maskami,“ nalákala diváky režisérka Tereza Volánková. Publikum se může těšit na výrazné herecké výkony známých českých herců, jako například Evy Josefíkové, Luboše Veselého nebo Hany Vagnerové. Nebezpečí klidu sází také na nezvyklé spojení hraných situací s loutkami, přičemž tvůrci nepoužívají žádnou stop-motion animaci, ani triky vytvářené v postprodukci.

„Loutky ve filmu slouží jako metafora spoutání konvencemi a stereotypem, nebo přímo na osobní úrovni jako symbol manipulace s lidmi,“ vysvětlila režisérka. Stylizovaně nalíčení herci, navázaní na provázky, působí taktéž jako loutky. Navíc vodiči textilních marionet jsou téměř celou dobu na obraze přiznaní. Snímek Nebezpečí klidu tak odkazuje i k dlouhé loutkářské tradici v českých zemích.

„Vedle Fimfár u nás vzniká jen velmi málo loutkových filmů,“ okomentovala snímek herečka Eva Josefiková, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. Krátkometrážní Nebezpečí klidu se natáčelo v lokalitách na jihu Moravy: například na Rybničním zámečku v Lednicko-valtickém areálu, v Brně nebo na vlakovém nádraží v Lednici. Nezávislý film diváci uvidí jak na premiérách v Praze, Brně nebo Zlíně, tak na festivalech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře