Reklama
reklama

Nezávislý snímek Nebezpečí klidu kombinuje hraný a loutkový film

Nový film Nebezpečí klidu, na kterém se podílejí mladí tvůrci z Prahy i Zlína, vypráví o tom, jak je důležité nerezignovat na své sny a ideály, nebo alespoň ne předčasně. Snímek na motivy Sakiho povídek Léčba neklidem se snaží divákům připomenout, že stojí za to vybrat si tu náročnější cestu, protože ve finále může být nakonec zábavnější.

„Bude to velká vizuální podívaná v nádherných a zajímavých lokacích s loutkami, velmi stylizovanými kostýmy i maskami,“ nalákala diváky režisérka Tereza Volánková. Publikum se může těšit na výrazné herecké výkony známých českých herců, jako například Evy Josefíkové, Luboše Veselého nebo Hany Vagnerové. Nebezpečí klidu sází také na nezvyklé spojení hraných situací s loutkami, přičemž tvůrci nepoužívají žádnou stop-motion animaci, ani triky vytvářené v postprodukci.

„Loutky ve filmu slouží jako metafora spoutání konvencemi a stereotypem, nebo přímo na osobní úrovni jako symbol manipulace s lidmi,“ vysvětlila režisérka. Stylizovaně nalíčení herci, navázaní na provázky, působí taktéž jako loutky. Navíc vodiči textilních marionet jsou téměř celou dobu na obraze přiznaní. Snímek Nebezpečí klidu tak odkazuje i k dlouhé loutkářské tradici v českých zemích.

„Vedle Fimfár u nás vzniká jen velmi málo loutkových filmů,“ okomentovala snímek herečka Eva Josefiková, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. Krátkometrážní Nebezpečí klidu se natáčelo v lokalitách na jihu Moravy: například na Rybničním zámečku v Lednicko-valtickém areálu, v Brně nebo na vlakovém nádraží v Lednici. Nezávislý film diváci uvidí jak na premiérách v Praze, Brně nebo Zlíně, tak na festivalech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře