Reklama
reklama

Na den Janáčkových narozenin vypadne z orloje třináct kuliček s podpisem skladatele

Unikátní edici janáčkovských skleněnek s jeho autogramem a daty úmrtí a narození mohou Brňané chytit 3. července od jedenácti do jedenácti hodin večer. Kuličky budou nasazeny do speciálního druhého zásobníku.

Ty nechycené propadnou a budou uchovány pro připravovanou aukci k pátému výročí fungování hodinového stroje. Ke sto šedesátému výročí Janáčkova narození bude ve čtvrtek od čtyř do osmi hodin projíždět na trase náměstí Svobody – Mendlovo náměstí Pub šalina. V ní v rámci akce Připijte Leošovi na zdraví mohou lidé připít Starobrnem k jeho narozeninám.

V režii Tomáše Pilaře v tramvaji vystoupí operní soubor Národního divadla Brno, speciální jízdenky lze zakoupit v předprodeji v divadle nebo přímo na místě. Na Janáčkovy narozeniny bude spuštěna multimediální publikace s ukázkami skladatelových děl. Jedná se o unikátní projekt o životě a díle Leoše Janáčka, který v současnosti patří k nejhranějším hudebním autorům.

„Společně s Gregorem Johannem Mendelem patří Leoš Janáček ke světově proslulým géniům, kteří se v Brně sice nenarodili, ale přišli sem jako mladí a své dílo vytvořili ve zdech našeho města. Janáček s Brnem srostl a jeho skladby vyrůstaly z brněnské atmosféry,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka. Věřím, že se akce konané v Roce Leoše Janáčka stanou jasným a důstojným vyjádřením toho, co pro Brno věčně mladá Janáčkova hudba znamená,“ dodal.

Kdo by chtěl jít po stopách Leoše Janáčka, letos klidně může. Na speciální trase jsou vyškoleni průvodci, kteří dvou hodinovou trasou zájemce za padesát korun provedou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře