Reklama
reklama

Na den Janáčkových narozenin vypadne z orloje třináct kuliček s podpisem skladatele

Unikátní edici janáčkovských skleněnek s jeho autogramem a daty úmrtí a narození mohou Brňané chytit 3. července od jedenácti do jedenácti hodin večer. Kuličky budou nasazeny do speciálního druhého zásobníku.

Ty nechycené propadnou a budou uchovány pro připravovanou aukci k pátému výročí fungování hodinového stroje. Ke sto šedesátému výročí Janáčkova narození bude ve čtvrtek od čtyř do osmi hodin projíždět na trase náměstí Svobody – Mendlovo náměstí Pub šalina. V ní v rámci akce Připijte Leošovi na zdraví mohou lidé připít Starobrnem k jeho narozeninám.

V režii Tomáše Pilaře v tramvaji vystoupí operní soubor Národního divadla Brno, speciální jízdenky lze zakoupit v předprodeji v divadle nebo přímo na místě. Na Janáčkovy narozeniny bude spuštěna multimediální publikace s ukázkami skladatelových děl. Jedná se o unikátní projekt o životě a díle Leoše Janáčka, který v současnosti patří k nejhranějším hudebním autorům.

„Společně s Gregorem Johannem Mendelem patří Leoš Janáček ke světově proslulým géniům, kteří se v Brně sice nenarodili, ale přišli sem jako mladí a své dílo vytvořili ve zdech našeho města. Janáček s Brnem srostl a jeho skladby vyrůstaly z brněnské atmosféry,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka. Věřím, že se akce konané v Roce Leoše Janáčka stanou jasným a důstojným vyjádřením toho, co pro Brno věčně mladá Janáčkova hudba znamená,“ dodal.

Kdo by chtěl jít po stopách Leoše Janáčka, letos klidně může. Na speciální trase jsou vyškoleni průvodci, kteří dvou hodinovou trasou zájemce za padesát korun provedou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře