Reklama
reklama

Na Burčákobraní bude k ochutnání první moravský burčák

Nejen moravský burčák, ale i ze zemí Evropské unie ochutnají zájemci poslední prázdninový víkend. Druhý ročník festivalu Burčákobraní vypukne v prostorách Divadelního dvora Městského divadla Brno 29. a 30. srpna.

S prvním kvalitním moravským burčákem, který přiveze vinař z Višňové, se návštěvníci a degustátoři setkají stejně jako v loňském roce. Chybět nebude ani částečně zkvašený hroznový mošt z Evropské unie, bude tedy možné porovnat kvalitu cizích moštů s nefalšovaným burčákem z jihu Moravy.

Pátečním odpolednem provede Cimbálová muzika Tomáše Zouhara pod vedením Ivana Gašpara Hriska. Po čtvrté hodině začne show kuchařů, kteří předvedou umění grilování pravých vyzrálých hovězích steaků.

Ve Dvoře Městského divadla Brno nebudou chybět ani umělci tohoto divadla, kteří po šesté hodině zazpívají muzikálové písně. Vystřídá je brněnská kapela Lidopop, tu doplní soutěže s vinařskou tematikou.

Sobota bude ve znamení skupiny Starý Fóry a večer pak bude patřit Jiřímu Zonygovi a skupině Větry z jihu. Vše opět proloženo kuchařskou show a soutěžemi s vinařskou tematikou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře