Reklama
reklama

Moravská galerie představí dílo architekta Martina Rajniše.

Prostřednictvím dvou projektů představí Moravská galerie dílo významného architekta Martina Rajniše. Od dubna oživí nově zpřístupněnou terasu Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie instalace Sloní břich. Druhým projektem je Rajnišova výstava v Jurkovičově vile, která představí skici k projektům tohoto architekta. Tu mohou Brňané navštívit od 29. dubna.

Workshop Martina Rajniše se studenty Fakulty architektury VUT a Lesnické a dřevařské fakulty Mendlovy univerzity v Brně, nesoucí název Sloní břich, se uskuteční v období od 4. do 10. dubna na terase za Uměleckoprůmyslovým muzeem MG. Projekt je testováním a aplikováním množností, které přinášejí náletové dřeviny jako je jasan, javor či buk pro konstrukci staveb. Vzorem se pro autory stala primitivní architektura. Workshop navazuje na principy vyznávané Hutí architektury, kterou tvoří skupina lidí intenzivně hledající nové cesty napříč urbanismem, stavbami i designem. Zakončení workshopu proběhne v neděli 10. dubna, součástí bude autorův výklad k dílu, dílna pro rodiče s dětmi a další doprovodný program.

Na workshop naváže výstava „První architektura“, jejímž námětem je inspirace lidovými konstrukčními postupy a zároveň nově tematizuje práci Dušana Jurkoviče. Je tak pokračováním cyklu výstav, které ukazují vilu slavného architekta v novém světle současných tendencí a zároveň se drží jeho původního požadavku prezentovat v rámci této stavby nejrůznější umělecké inovace a technologické postupy. Výstavu budou moci návštěvníci zhlédnout v Jurkovičově vile v období od 29. 4. – 6. 11. 2016.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře