Reklama
reklama

Moravská galerie představí dílo architekta Martina Rajniše.

Prostřednictvím dvou projektů představí Moravská galerie dílo významného architekta Martina Rajniše. Od dubna oživí nově zpřístupněnou terasu Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie instalace Sloní břich. Druhým projektem je Rajnišova výstava v Jurkovičově vile, která představí skici k projektům tohoto architekta. Tu mohou Brňané navštívit od 29. dubna.

Workshop Martina Rajniše se studenty Fakulty architektury VUT a Lesnické a dřevařské fakulty Mendlovy univerzity v Brně, nesoucí název Sloní břich, se uskuteční v období od 4. do 10. dubna na terase za Uměleckoprůmyslovým muzeem MG. Projekt je testováním a aplikováním množností, které přinášejí náletové dřeviny jako je jasan, javor či buk pro konstrukci staveb. Vzorem se pro autory stala primitivní architektura. Workshop navazuje na principy vyznávané Hutí architektury, kterou tvoří skupina lidí intenzivně hledající nové cesty napříč urbanismem, stavbami i designem. Zakončení workshopu proběhne v neděli 10. dubna, součástí bude autorův výklad k dílu, dílna pro rodiče s dětmi a další doprovodný program.

Na workshop naváže výstava „První architektura“, jejímž námětem je inspirace lidovými konstrukčními postupy a zároveň nově tematizuje práci Dušana Jurkoviče. Je tak pokračováním cyklu výstav, které ukazují vilu slavného architekta v novém světle současných tendencí a zároveň se drží jeho původního požadavku prezentovat v rámci této stavby nejrůznější umělecké inovace a technologické postupy. Výstavu budou moci návštěvníci zhlédnout v Jurkovičově vile v období od 29. 4. – 6. 11. 2016.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře