Reklama
reklama

Milan Lasica uvede brněnskou premiéru své autorské hry Listy Emilovi

Milan Lasica se v Brně představí v hlavní roli své hry Listy Emilovi. Inscenace vznikla jako scénická adaptace Lasicovy stejnojmenné knihy, která díky svému šarmantnímu nadhledu a vtipu pobavila tisíce čtenářů na Slovensku i u nás. Na brněnskou premiéru této inscenace zve v pondělí 25. dubna Divadlo Bolka Polívky.

Lasica ve své nejnovější inscenaci jedinečným humorem glosuje dění kolem sebe a představuje rozmanitou galerii zábavných postaviček seniorů. Sám autor hraje hlavní roli Mira glosujícího svému příteli Emilovi nejen situaci v domově důchodců, všemi listy se ale zároveň prolíná i čas, podivná polovina 20. století – od železné opony až po „svobodnou“ současnost. Základní tón inscenace je komický, pod vším smíchem je schován i ale smutek, nostalgie a tragika života. „Když nemáš co říct, mlč. Aspoň bude na světě víc ticha. To je v dnešním stále hlučnějším světě docela patřičná výzva,“ píše Miro Emilovi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře