Reklama
reklama

Květen bude ve Vaňkovce patřit českému komiksu, přijede Štěpán Mareš i Pavel Čech

Netradiční výstavou budou na jeden měsíc vyplněny prostory brněnského nákupního centra Galerie Vaňkovka. Organizátoři chystají od pondělí na čtyřicet komiksových příběhů od profesionálů i studentů, besedy i speciální kino. Expozici navštíví také známí čeští výtvarníci.

Dvacet devět komiksových příběhů, které jsou z části dílem studentů účastnících se soutěže CZ.KOMIKS 13, ale také díla deseti profesionálů jsou součástí výstavy. Ti přímo pro Vaňkovku vytvořili komiksové storky. „Chceme ukázat různé autorské přístupy a styly. V obchodním centru se tak v květnu sejdou poměrně odlišné osobnosti,“ přiblížil znalec české komiksové scény a editor komiksové revue AARGH! Tomáš Prokůpek.

Mezi ně patří Renata Fučíková a Pavel Čech, kteří se v zahraničí prosadili díky obrazovým knížkám pro děti nebo nejvýznamnější přispěvovatelé časopisu Čtyřlístek Tomáš Chlud a Dan Černý. 22. května čeká děti od osmi let workshop s Lucií Lomovou, ta následně bude besedovat pro dospělé a ve stejný den zamíří do Brna i Štěpán Mareš. Známý autor představí knihu k dvacátému výročí vzniku komiksové postavy Zeleného Raoula.

Vedle příběhů z let 2009 až 2014 v ní budou jako bonus dosud nezveřejněné příběhy a dále příběh představující samotného výtvarníka. Na šest dní bude také od 6. května ve Vaňkovce zřízené kino. To promítne komiksové filmy, nebo filmy, jež vznikly na základě komiksů. Návštěvníci se tak mohou těšit na snímky Superman se vrací, Batman, Čtyřlístek ve službách krále, Temný rytíř, Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo Alois Nebel.

Výstava zahájí v pondělí 5. května se speciálním hostem Marcem Turinim. A 7. května mohou návštěvníci vyrazit od sedmi hodin večer do půlnoci na Nihgtshopping, kde jim večerní nakupování zpestří Václav Neckář nejen svým hitem Půlnoční. Expozice s názvem CZ.KOMIKS končí 31. května.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře