Reklama
reklama

Květen bude ve Vaňkovce patřit českému komiksu, přijede Štěpán Mareš i Pavel Čech

Netradiční výstavou budou na jeden měsíc vyplněny prostory brněnského nákupního centra Galerie Vaňkovka. Organizátoři chystají od pondělí na čtyřicet komiksových příběhů od profesionálů i studentů, besedy i speciální kino. Expozici navštíví také známí čeští výtvarníci.

Dvacet devět komiksových příběhů, které jsou z části dílem studentů účastnících se soutěže CZ.KOMIKS 13, ale také díla deseti profesionálů jsou součástí výstavy. Ti přímo pro Vaňkovku vytvořili komiksové storky. „Chceme ukázat různé autorské přístupy a styly. V obchodním centru se tak v květnu sejdou poměrně odlišné osobnosti,“ přiblížil znalec české komiksové scény a editor komiksové revue AARGH! Tomáš Prokůpek.

Mezi ně patří Renata Fučíková a Pavel Čech, kteří se v zahraničí prosadili díky obrazovým knížkám pro děti nebo nejvýznamnější přispěvovatelé časopisu Čtyřlístek Tomáš Chlud a Dan Černý. 22. května čeká děti od osmi let workshop s Lucií Lomovou, ta následně bude besedovat pro dospělé a ve stejný den zamíří do Brna i Štěpán Mareš. Známý autor představí knihu k dvacátému výročí vzniku komiksové postavy Zeleného Raoula.

Vedle příběhů z let 2009 až 2014 v ní budou jako bonus dosud nezveřejněné příběhy a dále příběh představující samotného výtvarníka. Na šest dní bude také od 6. května ve Vaňkovce zřízené kino. To promítne komiksové filmy, nebo filmy, jež vznikly na základě komiksů. Návštěvníci se tak mohou těšit na snímky Superman se vrací, Batman, Čtyřlístek ve službách krále, Temný rytíř, Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo Alois Nebel.

Výstava zahájí v pondělí 5. května se speciálním hostem Marcem Turinim. A 7. května mohou návštěvníci vyrazit od sedmi hodin večer do půlnoci na Nihgtshopping, kde jim večerní nakupování zpestří Václav Neckář nejen svým hitem Půlnoční. Expozice s názvem CZ.KOMIKS končí 31. května.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře