Reklama
reklama

Kraj představil novou hru pro cestovatele po jižní Moravě

Bez čtečky QR kódů se neobejdou zájemci o dění na jižní Moravě a její osobnosti. Jihomoravský kraj pro ně totiž připravil speciální hru zvanou LOGUJ!, jejímž hlavním nosičem jsou právě infopanely s QR kódy.

Brno - Hru s interaktivními prvky mohou zájemci začít hrát, jen co dorazí na místo zařazené do příslušné herní sítě. "Návštěvník po zalogování ihned získá popis místa, vztah k určité osobnosti jižní Moravy, informace z jejího života, kvízové otázky a hlavně otázky do několika her. Jedná se například o dětskou hru, kdy se těm nejmenším postupně odhaluje obrázek," vysvětlil hejtman Michal Hašek. Další hrou je Zlatá desítka, kdy výchozím bodem je Vranov u Brna. Návštěvníci se poté díky šifrám dozvědí, proč bylo vybráno právě deset zajímavých míst, na které se dostanou. Jakmile zašlou správné odpovědi na Jihomoravský kraj, dostanou se do losování o ceny. "Poslední hrou je Velká hra určená hlavně pro mládež a dospělé. Odměna za dokončení je zatím velkou záhadou, protože pokyny pro získání poskytne až vyluštěná tajenka. Nutná je však návštěva nejméně šestadvaceti míst," vysvětlil Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře