Reklama
reklama

Kraj představil novou hru pro cestovatele po jižní Moravě

Bez čtečky QR kódů se neobejdou zájemci o dění na jižní Moravě a její osobnosti. Jihomoravský kraj pro ně totiž připravil speciální hru zvanou LOGUJ!, jejímž hlavním nosičem jsou právě infopanely s QR kódy.

Brno - Hru s interaktivními prvky mohou zájemci začít hrát, jen co dorazí na místo zařazené do příslušné herní sítě. "Návštěvník po zalogování ihned získá popis místa, vztah k určité osobnosti jižní Moravy, informace z jejího života, kvízové otázky a hlavně otázky do několika her. Jedná se například o dětskou hru, kdy se těm nejmenším postupně odhaluje obrázek," vysvětlil hejtman Michal Hašek. Další hrou je Zlatá desítka, kdy výchozím bodem je Vranov u Brna. Návštěvníci se poté díky šifrám dozvědí, proč bylo vybráno právě deset zajímavých míst, na které se dostanou. Jakmile zašlou správné odpovědi na Jihomoravský kraj, dostanou se do losování o ceny. "Poslední hrou je Velká hra určená hlavně pro mládež a dospělé. Odměna za dokončení je zatím velkou záhadou, protože pokyny pro získání poskytne až vyluštěná tajenka. Nutná je však návštěva nejméně šestadvaceti míst," vysvětlil Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře