Reklama
reklama

Komiksová výstava o Brněnské přehradě se přesouvá do Knihovny Jiřího Mahena

Putovní výstava Prygl story putuje z prostor Mendelovy univerzity do Knihovny Jiřího Mahena na Kobližné v Brně. Návštěvníci se dozvědí něco o historii a současnosti přehrady netradiční formou komiksů. Expozice bude přístupná do 28. srpna.

Kreslíř Jan Duchoň chtěl nejen dětem naučně, ale zároveň zábavně popsat tolik známé a důležité místo v Brně – Brněnskou přehradu. A to se mu povedlo. Součástí výstavy jsou také dobové fotografie z výstavby a velká kreslená mapa povodí Moravy.

„Expozice návštěvníkům odhalí okolnosti záchrany přehrady před plánovaným zničením za druhé světové války nebo podrobnosti o způsobu čištění přehrady od sinic,“ popsala mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Zájemci si mohou prohlédnout i kolekci plakátů věnovanou současnému projektu Realizace opatření na Brněnské údolní nádraží. Jeho cílem je snížení povrchových vod v nádrži šetrnými způsoby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře