Reklama
reklama

Komiksová výstava o Brněnské přehradě se přesouvá do Knihovny Jiřího Mahena

Putovní výstava Prygl story putuje z prostor Mendelovy univerzity do Knihovny Jiřího Mahena na Kobližné v Brně. Návštěvníci se dozvědí něco o historii a současnosti přehrady netradiční formou komiksů. Expozice bude přístupná do 28. srpna.

Kreslíř Jan Duchoň chtěl nejen dětem naučně, ale zároveň zábavně popsat tolik známé a důležité místo v Brně – Brněnskou přehradu. A to se mu povedlo. Součástí výstavy jsou také dobové fotografie z výstavby a velká kreslená mapa povodí Moravy.

„Expozice návštěvníkům odhalí okolnosti záchrany přehrady před plánovaným zničením za druhé světové války nebo podrobnosti o způsobu čištění přehrady od sinic,“ popsala mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Zájemci si mohou prohlédnout i kolekci plakátů věnovanou současnému projektu Realizace opatření na Brněnské údolní nádraží. Jeho cílem je snížení povrchových vod v nádrži šetrnými způsoby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře