Reklama
reklama

Zpěvák Dan Bárta představí a podepíše v Brně svoji knihu Žvaniti Fér-sebraná korespondence

Je jedním z nejuznávanějších českých zpěváků. Pohybuje se s naprostou suverenitou v několika odlišných hudebních žánrech a z textů, které v minulosti napsal do časopisů, je zřejmé, že vládne i perem. S novinářem Petrem Skočdopolem představí svou novou knihu 25. listopadu v knihkupectví Knihy Dobrovský.

Kniha-rozhovor je v Česku zavedený žánr, kterému však dodali Bárta se Skočdopolem pomocí „sebrané korespondence“ úplně jiný rozměr. Kniha Žvaniti fér je jazzovým nenasytným proudem řeči plné slovních hříček, nenápadných doznání i střízlivé moudrosti. Je to projížďka pestrým světem čtyřiačtyřicetiletého Bárty.

Český zpěvák, textař a fotograf je známý také ze skupin Alice, Sexy Dancers, J.A.R. nebo Die el. Eleffant!?. Dále také z jazzového projektu Illustratosphere, v devadesátých letech zpíval v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Je držitelem několika cen Akademie české populární hudby, v roce 2006 se umístil v anketě Český slavík na třetím místě a zahrál si i ve filmech, například vodníka v Kytici.

Jeho texty mohou čtenáři znát z časopisu Instinkt. Autogramiáda knihy a autorské čtení proběhne v moravské metropoli v pondělí 25. listopadu o půl páté odpoledne v Knihy Dobrovský na ulici Joštova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře