Reklama
reklama

Zpěvák Dan Bárta představí a podepíše v Brně svoji knihu Žvaniti Fér-sebraná korespondence

Je jedním z nejuznávanějších českých zpěváků. Pohybuje se s naprostou suverenitou v několika odlišných hudebních žánrech a z textů, které v minulosti napsal do časopisů, je zřejmé, že vládne i perem. S novinářem Petrem Skočdopolem představí svou novou knihu 25. listopadu v knihkupectví Knihy Dobrovský.

Kniha-rozhovor je v Česku zavedený žánr, kterému však dodali Bárta se Skočdopolem pomocí „sebrané korespondence“ úplně jiný rozměr. Kniha Žvaniti fér je jazzovým nenasytným proudem řeči plné slovních hříček, nenápadných doznání i střízlivé moudrosti. Je to projížďka pestrým světem čtyřiačtyřicetiletého Bárty.

Český zpěvák, textař a fotograf je známý také ze skupin Alice, Sexy Dancers, J.A.R. nebo Die el. Eleffant!?. Dále také z jazzového projektu Illustratosphere, v devadesátých letech zpíval v muzikálech Jesus Christ Superstar a Evita. Je držitelem několika cen Akademie české populární hudby, v roce 2006 se umístil v anketě Český slavík na třetím místě a zahrál si i ve filmech, například vodníka v Kytici.

Jeho texty mohou čtenáři znát z časopisu Instinkt. Autogramiáda knihy a autorské čtení proběhne v moravské metropoli v pondělí 25. listopadu o půl páté odpoledne v Knihy Dobrovský na ulici Joštova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře