Reklama
reklama

Žena, která byla na Ukrajině unesena, podepíše v Brně své knihy

Na kontě má již devět děl, popisuje v nich své zážitky, kdy se stala obětí únosu na ukrajinské ubytovně. Je držitelkou ceny nejlepší literární prvotiny a zároveň pracuje jako psycholožka pro děti, rodiče i pedagogy. Klára Janečková podepíše svoji nejnovější knihu 11. června v Brně.

Její poslední knížka Deník Gréty Kaiserové vyšla minulý měsíc. Před tím vydala například Prokletý původ, Temnota, Manželské okovy nebo Unesená. Jak název napovídá, v té popisuje, jak byla unesena na ukrajinské ubytovně.

Získala ocenění nejlepší literární Prvotina roku 2002, v Bystřici pod Hostýnem pracuje jako psycholožka a k tomu ještě pravidelně publikuje odborné psychologické články, krátké povídky a reportáže.

V Deníku Gréty Kaiserové popisuje dvojčata Agátu a Grétu. Gréta je lehkomyslná a impulzivní, Agáta kultivovaná a zodpovědná. Vyrůstají s rodiči ve Vídni, ale jejich matka Johana pochází z Čech. Autohavárie, při níž Johana zemře a Agáta zůstává tělesně postižená, oběma dívkám změní život.

Gréta se s matčinou ztrátou nedokáže smířit, a když si posléze otec najde novou partnerku, utíká k matčině sestře, do Čech, kde – jak doufá – najde nový domov. Záhy však zjistí, jak moc se mýlila. Dílo, do kterého hledala inspiraci na základě vlastních zkušeností, si od autorky můžete nechat podepsat ve středu 11. června v Knihy Dobrovský na ulici Joštova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře