Reklama
reklama

Žena, která byla na Ukrajině unesena, podepíše v Brně své knihy

Na kontě má již devět děl, popisuje v nich své zážitky, kdy se stala obětí únosu na ukrajinské ubytovně. Je držitelkou ceny nejlepší literární prvotiny a zároveň pracuje jako psycholožka pro děti, rodiče i pedagogy. Klára Janečková podepíše svoji nejnovější knihu 11. června v Brně.

Její poslední knížka Deník Gréty Kaiserové vyšla minulý měsíc. Před tím vydala například Prokletý původ, Temnota, Manželské okovy nebo Unesená. Jak název napovídá, v té popisuje, jak byla unesena na ukrajinské ubytovně.

Získala ocenění nejlepší literární Prvotina roku 2002, v Bystřici pod Hostýnem pracuje jako psycholožka a k tomu ještě pravidelně publikuje odborné psychologické články, krátké povídky a reportáže.

V Deníku Gréty Kaiserové popisuje dvojčata Agátu a Grétu. Gréta je lehkomyslná a impulzivní, Agáta kultivovaná a zodpovědná. Vyrůstají s rodiči ve Vídni, ale jejich matka Johana pochází z Čech. Autohavárie, při níž Johana zemře a Agáta zůstává tělesně postižená, oběma dívkám změní život.

Gréta se s matčinou ztrátou nedokáže smířit, a když si posléze otec najde novou partnerku, utíká k matčině sestře, do Čech, kde – jak doufá – najde nový domov. Záhy však zjistí, jak moc se mýlila. Dílo, do kterého hledala inspiraci na základě vlastních zkušeností, si od autorky můžete nechat podepsat ve středu 11. června v Knihy Dobrovský na ulici Joštova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře