Reklama
reklama

Za čtení knihy v tramvaji obdrží cestující dárek

V pátek poprvé vyjela do ulic čtenářská tramvaj Knihovny Jiřího Mahena v Brně s opravdovými knihami. Ty jsou v tramvaji umístěny v drátěných kapsách především v prostřední části vozu a cestující si je mohou přečíst nejen během jízdy, ale je možné si je odnést domů nebo věnovat někomu jinému. 

Zároveň může veřejnost knihy do speciálních kapes přinášet a tak obdarovat ostatní cestující. „Jsem ráda, že se podařil náš dlouhodobý záměr, čímž se tato tramvaj stala opravdu pojízdnou knihovnou a ještě více zve do světa literatury i naší knihovny,“ uvedla mluvčí knihovny Jana Kuncová.

Věříme, že se tento nápad setká mezi cestujícími s kladným ohlasem a tato knižní tramvaj zpříjemní lidem dobu strávenou při cestě do školy či zaměstnání,“ uvedl Michal Sirný z dopravního podniku.

Na projekt a především knihy v tramvaji chce knihovna upozornit cestující v příštím týdnu, kdy se opět uskuteční akce „knižní revizor“. Toho budou moci cestující potkat ve středu 12. listopadu od osmi do dvanácti a od čtyř do půl šesté a ti, kteří si ve čtenářské tramvaji budou číst, obdrží drobný dárek.

Na jaře získala knihovna za tuto tramvaj první místo v mezinárodní marketingové soutěži International Marketing Award a obstála tak v konkurenci více než třiceti knihoven z celého světa.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře