Reklama
reklama

Za čtení knihy v tramvaji obdrží cestující dárek

V pátek poprvé vyjela do ulic čtenářská tramvaj Knihovny Jiřího Mahena v Brně s opravdovými knihami. Ty jsou v tramvaji umístěny v drátěných kapsách především v prostřední části vozu a cestující si je mohou přečíst nejen během jízdy, ale je možné si je odnést domů nebo věnovat někomu jinému. 

Zároveň může veřejnost knihy do speciálních kapes přinášet a tak obdarovat ostatní cestující. „Jsem ráda, že se podařil náš dlouhodobý záměr, čímž se tato tramvaj stala opravdu pojízdnou knihovnou a ještě více zve do světa literatury i naší knihovny,“ uvedla mluvčí knihovny Jana Kuncová.

Věříme, že se tento nápad setká mezi cestujícími s kladným ohlasem a tato knižní tramvaj zpříjemní lidem dobu strávenou při cestě do školy či zaměstnání,“ uvedl Michal Sirný z dopravního podniku.

Na projekt a především knihy v tramvaji chce knihovna upozornit cestující v příštím týdnu, kdy se opět uskuteční akce „knižní revizor“. Toho budou moci cestující potkat ve středu 12. listopadu od osmi do dvanácti a od čtyř do půl šesté a ti, kteří si ve čtenářské tramvaji budou číst, obdrží drobný dárek.

Na jaře získala knihovna za tuto tramvaj první místo v mezinárodní marketingové soutěži International Marketing Award a obstála tak v konkurenci více než třiceti knihoven z celého světa.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře