Reklama
reklama

V knihovnách dnes čekají na prvňáčky. Pasují je na rytíře knih

Téměř všechny pobočky Knihovny Jiřího Mahena v Brně se chystají přivítat nejmenší čtenáře, děti z 1. tříd, a slavnostně je pasovat na čtenáře a rytíře knih. Děti musí ale slíbit, že budou „mít v úctě slovo a ochraňovat vše dobré, co je v knihách psáno“. Akce začíná v hlavní budově knihovny na Kobližné i v dalších pobočkách ve 14 hodin.

„Může přijít každý prvňáček s rodiči nebo prarodiči, tato akce je určena široké veřejnosti,“ uvedla Jana Kuncová z Knihovny J. Mahena. Během října navíc pokračuje registrace prvňáčků zdarma na celý školní rok na všech pobočkách v Brně.

Pasování na čtenáře a rytíře knih je součástí projektu Poprvé do školy – poprvé do knihovny, jehož 11. ročník nedávno začal. „Jeho cílem je zprostředkovat začínajícím čtenářům nezapomenutelný zážitek spojený s knihovnou a knížkami, který je dlouhodobě přitáhne ke čtení,“ vysvětlila vedoucí Dětské knihovny Helena Hubatková Selucká.

Při pasování dětí na rytíře se na všech pobočkách odehraje zajímavý doprovodný program. V hlavní pobočce na Kobližné ulici to bude například Pohádka o Krasomile v 15, 16 a 17 hodin, výtvarná soutěž Kouzelná píšťalka, v bystrcké pobočce budou připraveny hry, poznávání číslic, písmen, hádanky a říkadla. Pobočka v Žabovřeskách zase po pasování nabídne dětem vědomostní soutěže, židenická pobočka připravuje interaktivní program o zdravé výživě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře