Reklama
reklama

U Barvičů se slavilo. 130 let od otevření obchodu v Brně

V pátek 12. července to bylo přesně 130 let ode dne, kdy Joža Barvič otevřel první český obchod v Brně - "obchod knihami a zbožím uměleckým".

Knihkupectví na tento den pro zákazníky nachystalo malou výpravu do minulosti - přivítalo Milenu Flodrovou, která se dlouhá léta věnuje historii Brna. Paní Flodrová připravila povídání o knihkupectví i o dění v České ulici z dob, kdy jí chodili pánové Barvič s Novotným.

K nahlédnutí byly dobové dokumenty a fotografie z archivu rodin obou zakladatelů..

Po přednášce paní Flodrové následovala módní přehlídka dobových oděvů. Krásné modelky předvedly šaty, ve kterých se kdysi chodilo. K vidění byl průřez dobových kostýmů od 2. poloviny 19. století až do 30. let století 20.  Módní přehlídku zajistila půjčovna kostýmů Starý svět, věhlasná ve svém oboru.

Po celý den příjemnou atmosféru dokresloval zvuk starých mechanických hudebních nástrojů pana Henriho Noubela - podobných, jaké v době otevření knihkupectví vyhrávaly brněnským občanům při korzování po Rudolfské ulici - dnes nesoucí jméno Česká.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře