Reklama
reklama

Svoji vzpomínkovou knihu představí Brňanům během dvou dnů Saskia Burešová

Dva dny stráví známá televizní hlasatelka a moderátorka v Brně, aby svým fanouškům prozradila, co ještě neřekla. Tak se totiž jmenuje její autobiografie, kterou představí 30. a 31. října na třech brněnských místech. Přijede s ní i kmotra knihy - herečka a zpěvačka Yvonne Přenosilová.

O profesi moderátorky, o těch, kteří k nám léta vstupovali prostřednictvím obrazovek do domácností, jaká byla cesta do hlasatelny a jaké to bylo, když z ní odešla? O tom vypráví Saskia Burešová v knize Saskia/Co jsem ještě neřekla. Ve svém vzpomínkovém díle také popisuje přípravu pořadu Kalendárium.

Čtenáře nechá Burešová nahlédnout do svého soukromí, vzpomíná na dětství a na rodinu. Kniha je doplněna bohatou fotogalerií, výčtem jejích profesních aktivit i vzpomínkami přátel a kamarádů. Od půl páté odpoledne 30. října proběhne s moderátorkou beseda v Knihcentru Caffé v Olympii a zájemci si mohou „ulovit“ i podpis. Chybět nebude ani kmotra Yvonne Přenosilová.

Ve stejný den v sedm hodin večer představí svoji knihu Burešová v Sále Břetislava Bakaly v komponovaném pořadu spolu s Přenosilovou, vstupné se pohybuje okolo 150 korun, a z tří seti míst je téměř dvě stě sedmdesát obsazených.

Brněnskou výpravu zakončí ve čtvrtek 31. října na ulici Joštova v knihkupectví Knihy Dobrovský, kde od sedmnácti hodin bude předčítat návštěvníkům. Autorem autobiografie je Vítek Chadima. Saskia se narodila v roce 1946 a o jednadvacet let později debutovala v čtrnáctideníku Poštovní schránka. Moderuje pořad Kalendárium, objevila se i v seriálu Vyprávěj nebo televizním pořadu Česká hlava 2011.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře