Reklama
reklama

Svoji vzpomínkovou knihu představí Brňanům během dvou dnů Saskia Burešová

Dva dny stráví známá televizní hlasatelka a moderátorka v Brně, aby svým fanouškům prozradila, co ještě neřekla. Tak se totiž jmenuje její autobiografie, kterou představí 30. a 31. října na třech brněnských místech. Přijede s ní i kmotra knihy - herečka a zpěvačka Yvonne Přenosilová.

O profesi moderátorky, o těch, kteří k nám léta vstupovali prostřednictvím obrazovek do domácností, jaká byla cesta do hlasatelny a jaké to bylo, když z ní odešla? O tom vypráví Saskia Burešová v knize Saskia/Co jsem ještě neřekla. Ve svém vzpomínkovém díle také popisuje přípravu pořadu Kalendárium.

Čtenáře nechá Burešová nahlédnout do svého soukromí, vzpomíná na dětství a na rodinu. Kniha je doplněna bohatou fotogalerií, výčtem jejích profesních aktivit i vzpomínkami přátel a kamarádů. Od půl páté odpoledne 30. října proběhne s moderátorkou beseda v Knihcentru Caffé v Olympii a zájemci si mohou „ulovit“ i podpis. Chybět nebude ani kmotra Yvonne Přenosilová.

Ve stejný den v sedm hodin večer představí svoji knihu Burešová v Sále Břetislava Bakaly v komponovaném pořadu spolu s Přenosilovou, vstupné se pohybuje okolo 150 korun, a z tří seti míst je téměř dvě stě sedmdesát obsazených.

Brněnskou výpravu zakončí ve čtvrtek 31. října na ulici Joštova v knihkupectví Knihy Dobrovský, kde od sedmnácti hodin bude předčítat návštěvníkům. Autorem autobiografie je Vítek Chadima. Saskia se narodila v roce 1946 a o jednadvacet let později debutovala v čtrnáctideníku Poštovní schránka. Moderuje pořad Kalendárium, objevila se i v seriálu Vyprávěj nebo televizním pořadu Česká hlava 2011.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře