Reklama
reklama

Svoji vzpomínkovou knihu představí Brňanům během dvou dnů Saskia Burešová

Dva dny stráví známá televizní hlasatelka a moderátorka v Brně, aby svým fanouškům prozradila, co ještě neřekla. Tak se totiž jmenuje její autobiografie, kterou představí 30. a 31. října na třech brněnských místech. Přijede s ní i kmotra knihy - herečka a zpěvačka Yvonne Přenosilová.

O profesi moderátorky, o těch, kteří k nám léta vstupovali prostřednictvím obrazovek do domácností, jaká byla cesta do hlasatelny a jaké to bylo, když z ní odešla? O tom vypráví Saskia Burešová v knize Saskia/Co jsem ještě neřekla. Ve svém vzpomínkovém díle také popisuje přípravu pořadu Kalendárium.

Čtenáře nechá Burešová nahlédnout do svého soukromí, vzpomíná na dětství a na rodinu. Kniha je doplněna bohatou fotogalerií, výčtem jejích profesních aktivit i vzpomínkami přátel a kamarádů. Od půl páté odpoledne 30. října proběhne s moderátorkou beseda v Knihcentru Caffé v Olympii a zájemci si mohou „ulovit“ i podpis. Chybět nebude ani kmotra Yvonne Přenosilová.

Ve stejný den v sedm hodin večer představí svoji knihu Burešová v Sále Břetislava Bakaly v komponovaném pořadu spolu s Přenosilovou, vstupné se pohybuje okolo 150 korun, a z tří seti míst je téměř dvě stě sedmdesát obsazených.

Brněnskou výpravu zakončí ve čtvrtek 31. října na ulici Joštova v knihkupectví Knihy Dobrovský, kde od sedmnácti hodin bude předčítat návštěvníkům. Autorem autobiografie je Vítek Chadima. Saskia se narodila v roce 1946 a o jednadvacet let později debutovala v čtrnáctideníku Poštovní schránka. Moderuje pořad Kalendárium, objevila se i v seriálu Vyprávěj nebo televizním pořadu Česká hlava 2011.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře