Reklama
reklama

Svoji kuchařku bude v Brně podepisovat Halina Pawlowská

Že dožít se sta let je něco nemožného? A že jídlo nemá na dlouhověkost žádný vliv? Tak to rozhodně netvrdí spisovatelka, scénáristka a moderátorka Halina Pawlowská. A přesvědčí o tom i ostatní 7. listopadu v brněnském knihkupectví Knihy Dobrovský.

„Mé mámě je devadesát tři, táta umřel v devadesáti. Ze šestnácti mých strýců a tet z tohoto světa nejdřív odešla teta Marika. Bylo jí teprve osmdesát osm, rekordmanem je strýc Bohdan, nedávno oslavil sto dva let,“ uvádí ve své knize Pawlowská. „A tak jsem se mámy zeptala: „Mami, co mám dělat, abych žila tak dlouho jako vy?“ A máma mi řekla: „Jez to, co jedla tvá rodina! A pak nejen, že tu budeš do sta, ale budeš mít i menší zadek,“ dodává.

A tak se rozhodla, že sepíše sto receptů svých starých příbuzných a sestaví z nich recept na dlouhý a veselý život. Tak učinila v knize Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let, kterou bude svým moravským čtenářům podepisovat ve čtvrtek 7. listopadu od čtyř hodin odpoledne na ulici Joštova.

Halina Pawlowská pracuje přes dvaadvacet let jako publicistka, byla šéfredaktorkou týdeníku Story, Šťastný Jim a založila časopis Glanc. Moderovala talk show Banánové rybičky a společenský magazín V žitě. Mezi její úspěšné knihy patří například Proč jsem se neoběsila nebo Záhada žlutých žabek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře