Reklama
reklama

Svoji kuchařku bude v Brně podepisovat Halina Pawlowská

Že dožít se sta let je něco nemožného? A že jídlo nemá na dlouhověkost žádný vliv? Tak to rozhodně netvrdí spisovatelka, scénáristka a moderátorka Halina Pawlowská. A přesvědčí o tom i ostatní 7. listopadu v brněnském knihkupectví Knihy Dobrovský.

„Mé mámě je devadesát tři, táta umřel v devadesáti. Ze šestnácti mých strýců a tet z tohoto světa nejdřív odešla teta Marika. Bylo jí teprve osmdesát osm, rekordmanem je strýc Bohdan, nedávno oslavil sto dva let,“ uvádí ve své knize Pawlowská. „A tak jsem se mámy zeptala: „Mami, co mám dělat, abych žila tak dlouho jako vy?“ A máma mi řekla: „Jez to, co jedla tvá rodina! A pak nejen, že tu budeš do sta, ale budeš mít i menší zadek,“ dodává.

A tak se rozhodla, že sepíše sto receptů svých starých příbuzných a sestaví z nich recept na dlouhý a veselý život. Tak učinila v knize Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let, kterou bude svým moravským čtenářům podepisovat ve čtvrtek 7. listopadu od čtyř hodin odpoledne na ulici Joštova.

Halina Pawlowská pracuje přes dvaadvacet let jako publicistka, byla šéfredaktorkou týdeníku Story, Šťastný Jim a založila časopis Glanc. Moderovala talk show Banánové rybičky a společenský magazín V žitě. Mezi její úspěšné knihy patří například Proč jsem se neoběsila nebo Záhada žlutých žabek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře