Reklama
reklama

Svoji kuchařku bude v Brně podepisovat Halina Pawlowská

Že dožít se sta let je něco nemožného? A že jídlo nemá na dlouhověkost žádný vliv? Tak to rozhodně netvrdí spisovatelka, scénáristka a moderátorka Halina Pawlowská. A přesvědčí o tom i ostatní 7. listopadu v brněnském knihkupectví Knihy Dobrovský.

„Mé mámě je devadesát tři, táta umřel v devadesáti. Ze šestnácti mých strýců a tet z tohoto světa nejdřív odešla teta Marika. Bylo jí teprve osmdesát osm, rekordmanem je strýc Bohdan, nedávno oslavil sto dva let,“ uvádí ve své knize Pawlowská. „A tak jsem se mámy zeptala: „Mami, co mám dělat, abych žila tak dlouho jako vy?“ A máma mi řekla: „Jez to, co jedla tvá rodina! A pak nejen, že tu budeš do sta, ale budeš mít i menší zadek,“ dodává.

A tak se rozhodla, že sepíše sto receptů svých starých příbuzných a sestaví z nich recept na dlouhý a veselý život. Tak učinila v knize Zeptej se mámy aneb 100 receptů, jak se dožít 100 let, kterou bude svým moravským čtenářům podepisovat ve čtvrtek 7. listopadu od čtyř hodin odpoledne na ulici Joštova.

Halina Pawlowská pracuje přes dvaadvacet let jako publicistka, byla šéfredaktorkou týdeníku Story, Šťastný Jim a založila časopis Glanc. Moderovala talk show Banánové rybičky a společenský magazín V žitě. Mezi její úspěšné knihy patří například Proč jsem se neoběsila nebo Záhada žlutých žabek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře