Reklama
reklama

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich podepíše v Brně svoji knihu Rozpal to, šéfe!

Je známý jako kritický šéfkuchař z televizního pořadu. O své kulinářské umění se podělil i se svými čtenáři a svoji novou knihu Rozpal, to šéfe!, podepíše 28. května v pět hodin v Knihy Dobrovský na Joštově.

Podnikatel, moderátor, šéfkuchař, muž, který pozvedl stravovací návyky Čechů. Zdeněk Pohlreich se kuchařství věnuje od svých patnácti let. Nejprve ho nenáviděl a dlouho trvalo, než začal mít z vaření radost. V Holandsku pracoval jako šéfkuchař a vydal se na zaoceánskou cestu. V Austrálii se zdokonalil v mezinárodní kuchyni.

Po návratu do Čech vařil v hotelu Renaissance, Villa Voyta, nebo Marriott. Provozuje Café Imperial a Divinis. Učí na Střední škole gastronomické a hotelové v Praze. A stal se populárním moderátorem televizních kuchařských show – Ano, šéfe!Na nožeŠéf na grilu nebo Česko vaří s Pohlreichem. Je autorem knih Vařte jako šéf!, Šéf na grilu, Prostřeno bez servítků a novinky Rozpal to, šéfe!

Ta obsahuje na jedenadevadesát receptů na gril i desatero správného grilování. Šéfkuchař připravuje pořádné kusy masa, ale i delikátní ryby, mořské plody, vtipné předkrmy a snídaně. Poradí, co při grilování skutečně využijete a jaký gril si vybrat. „Pozvěte správné hosty, dobře nakupte, držte se následujících rad a během pár hodin se stanete hvězdou představení,“ říká Zdeněk Pohlreich.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře