Reklama
reklama

Profesor Rudolf Musil pokřtí svoji knihu o Moravě

Myslíte si, že znáte Moravu dobře a víte o ní téměř všechno? Pak zkuste odpovědět na otázky, jako čemu sloužila v době čtvrtohor nebo jak vypadalo prostředí posledního glaciálu. Kdo má mezery ve vzdělání, toho zaujme nová kniha Morava v době ledové, která bude mít 5. června křest na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Morava má bohatou historii výzkumů čtvrtohor, především nálezů flóry, fauny a tehdejšího člověka. Jde totiž o spojnici severu a jihu Evropy, která v tomto období sloužila rostlinám i živočichům k sezónním i globálním přesunům. „Knihu Morava v době ledové navíc doplňují vědecké ilustrace malíře Petra Modlitby, který na akci představí několik svých originálů,“ uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Autoři představí i druhou knihu Významné geologické lokality Moravy a Slezska.  Ta se pyšní mnoha fotografiemi, mapami a popisuje jedenasedmdesát míst, kde zdůrazňuje významné geologické jevy, přítomné horniny, minerály nebo fosilie. „Popisovaná místa jsou snadno přístupná,“ dodala Fojtová.

Autorské listování, autogramiáda, prohlídka výstavky originálů a křest knih proběhne 5. června ve čtyři hodiny v posluchárně G1 Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře