Reklama
reklama

Politik Tomio Okamura bude mít v Brně autogramiádu knihy Umění žít

Novou knihu Umění žít přijede do Brna podepisovat známý český podnikatel a politik Tomio Okamura. V knihkupectví Knihy Dobrovský na ulici Joštova usedne za stůl s perem už zítra 10. října v pět hodin.

Po díle Umění vládnout vydaném na jaře 2011 přichází Okamura s podobným názvem Umění žít. V knize se zamýšlí nad tím, zda lze prožít opravdu šťastný a plnohodnotný život. Snaží se připomenout známé, ale námi zapomenuté hodnoty, které dělají lidský život smysluplným.

„Život podle abecedy“, by se kniha čtivých encyklopedických myšlenek Okamury na různá témata našeho života, mohla nazývat. Dočtete se tedy o podstatě pojmů láska, smrt, pivo, politika, práce, vzdělání, dětství, stáří moderní technologie, tradice nebo víra.

Jednačtyřicetiletý Tomio Okamura se narodil v Tokiu, kam se jeho moravská matka přestěhovala po svatbě s Japoncem, většinu života však známý politik prožil v Česku. V mládí pracoval v Japonsku také jako popelář nebo prodavač popcornu v kině. Z tříletého manželství s Japonkou Mie má devatenáctiletého syna Ruye.

Od roku 2004 je viceprezidentem a mluvčím Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, také je jednatelem cestovní kanceláře Miki travel na dovoz asijských turistů do České republiky. Dále spoluvlastní prodejnu a velkoobchod s japonskými potravinami Japa nebo každý čtvrt rok vydává Pivní magazín.

Jeho první vydanou knihou bylo Tomio Okamura – Český sen, která se hned po vydání v roce 2010 umístila mezi deset nejprodávanějších knih v republice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře