Reklama
reklama

Politik Tomio Okamura bude mít v Brně autogramiádu knihy Umění žít

Novou knihu Umění žít přijede do Brna podepisovat známý český podnikatel a politik Tomio Okamura. V knihkupectví Knihy Dobrovský na ulici Joštova usedne za stůl s perem už zítra 10. října v pět hodin.

Po díle Umění vládnout vydaném na jaře 2011 přichází Okamura s podobným názvem Umění žít. V knize se zamýšlí nad tím, zda lze prožít opravdu šťastný a plnohodnotný život. Snaží se připomenout známé, ale námi zapomenuté hodnoty, které dělají lidský život smysluplným.

„Život podle abecedy“, by se kniha čtivých encyklopedických myšlenek Okamury na různá témata našeho života, mohla nazývat. Dočtete se tedy o podstatě pojmů láska, smrt, pivo, politika, práce, vzdělání, dětství, stáří moderní technologie, tradice nebo víra.

Jednačtyřicetiletý Tomio Okamura se narodil v Tokiu, kam se jeho moravská matka přestěhovala po svatbě s Japoncem, většinu života však známý politik prožil v Česku. V mládí pracoval v Japonsku také jako popelář nebo prodavač popcornu v kině. Z tříletého manželství s Japonkou Mie má devatenáctiletého syna Ruye.

Od roku 2004 je viceprezidentem a mluvčím Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, také je jednatelem cestovní kanceláře Miki travel na dovoz asijských turistů do České republiky. Dále spoluvlastní prodejnu a velkoobchod s japonskými potravinami Japa nebo každý čtvrt rok vydává Pivní magazín.

Jeho první vydanou knihou bylo Tomio Okamura – Český sen, která se hned po vydání v roce 2010 umístila mezi deset nejprodávanějších knih v republice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře