Reklama
reklama

Politik Tomio Okamura bude mít v Brně autogramiádu knihy Umění žít

Novou knihu Umění žít přijede do Brna podepisovat známý český podnikatel a politik Tomio Okamura. V knihkupectví Knihy Dobrovský na ulici Joštova usedne za stůl s perem už zítra 10. října v pět hodin.

Po díle Umění vládnout vydaném na jaře 2011 přichází Okamura s podobným názvem Umění žít. V knize se zamýšlí nad tím, zda lze prožít opravdu šťastný a plnohodnotný život. Snaží se připomenout známé, ale námi zapomenuté hodnoty, které dělají lidský život smysluplným.

„Život podle abecedy“, by se kniha čtivých encyklopedických myšlenek Okamury na různá témata našeho života, mohla nazývat. Dočtete se tedy o podstatě pojmů láska, smrt, pivo, politika, práce, vzdělání, dětství, stáří moderní technologie, tradice nebo víra.

Jednačtyřicetiletý Tomio Okamura se narodil v Tokiu, kam se jeho moravská matka přestěhovala po svatbě s Japoncem, většinu života však známý politik prožil v Česku. V mládí pracoval v Japonsku také jako popelář nebo prodavač popcornu v kině. Z tříletého manželství s Japonkou Mie má devatenáctiletého syna Ruye.

Od roku 2004 je viceprezidentem a mluvčím Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, také je jednatelem cestovní kanceláře Miki travel na dovoz asijských turistů do České republiky. Dále spoluvlastní prodejnu a velkoobchod s japonskými potravinami Japa nebo každý čtvrt rok vydává Pivní magazín.

Jeho první vydanou knihou bylo Tomio Okamura – Český sen, která se hned po vydání v roce 2010 umístila mezi deset nejprodávanějších knih v republice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře