Reklama
reklama

Novou knihu Rozmarná léta podepíše režisér Jiří Menzel v Brně už zítra

Své dětství, studium na FAMU nebo proč se rozhodl pro film, když jeho původní vášní bylo divadlo - to vše popisuje Jiří Menzel ve svém vzpomínkovém vyprávění Rozmarná léta. To představí v knihkupectví Knihy Dobrovský čtenářům v úterý 10. prosince na ulici Joštova.

Ve svých memoárech popisuje formující kulturní zázemí pražské měšťanské rodiny, realizaci svých nejslavnějších snímků jako Rozmarné léto nebo Ostře sledované vlaky v době filmové „nové vlny“. Jiří Menzel přiblížil období, kdy získal Oscara a sedmdesátá léta jako bizarní příběh o boji proti tuposti a neschopnosti nadřízených a stranicko-úřednického aparátu, o handlech a kompromisech.

Menzel je známý český režisér, herec a spisovatel, který své hrdiny často nachází v tvorbě Bohumila Hrabala. Získal také řadu ocenění, v sobotu například za celoživotní tvorbu na festivalu ve Varšavě. Známé jsou jeho filmy jako Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, Postřižiny nebo Slavnosti sněženek. Svou novou knihu podepíše v Knihy Dobrovský na Joštově zítra od pěti hodin odpoledne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře