Reklama
reklama

Na brněnský Měsíc autorského čtení přijedou literáti ze Skotska

Přes třicet skotských spisovatelů a autorů knih nejrůznějšího zaměření bude v době od 1. července do 3. srpna předčítat své dílo v Divadle Husa na provázku.

Loni bylo čestným hostem Lucembursko, Německo, Švýcarsko a Rakousko, letos je na patnáctém ročníku Měsíce autorského čtení vystřídá Skotsko. 1. července festival zahájí Kirstin Innes, jejíž debutový román Fishnet vyjde v příštím roce. Ten popisuje praktiky ze sexuálního průmyslu a byl nominován na cenu magazínu pro spisovatelky Mslexia za první román. 

„Pověst o lochnesce je o ničem a patří na smetiště dějin. Je to jeden z podfuků dvacátého století a z mého pohledu symbolizuje všechny ty zastaralé mýty o Skotsku, na které bylo minulé století obzvlášť plodné,“ říká Doug Johnstone, který do Brna přijede 18. července. „Lochneska musí pryč. Musíme začít tvořit nové pověsti a psát nový příběh, příběh naší vlastní, nové, samostatné země,“ dodává.

Další skotští spisovatelé, kteří zavítají do moravské metropole, budou například Jo Clifford, James Sutherlans-Smith,Peter May nebo Matthew Fitt. Za Českou republiku bude besedovat Milan Uhde,  Ivana Myšková nebo Viki Shock. Chybět nebudou ani slovenští zástupci jako Ondrej Štefánik nebo Stanislav Rakús.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře