Reklama
reklama

Na brněnský Měsíc autorského čtení přijedou literáti ze Skotska

Přes třicet skotských spisovatelů a autorů knih nejrůznějšího zaměření bude v době od 1. července do 3. srpna předčítat své dílo v Divadle Husa na provázku.

Loni bylo čestným hostem Lucembursko, Německo, Švýcarsko a Rakousko, letos je na patnáctém ročníku Měsíce autorského čtení vystřídá Skotsko. 1. července festival zahájí Kirstin Innes, jejíž debutový román Fishnet vyjde v příštím roce. Ten popisuje praktiky ze sexuálního průmyslu a byl nominován na cenu magazínu pro spisovatelky Mslexia za první román. 

„Pověst o lochnesce je o ničem a patří na smetiště dějin. Je to jeden z podfuků dvacátého století a z mého pohledu symbolizuje všechny ty zastaralé mýty o Skotsku, na které bylo minulé století obzvlášť plodné,“ říká Doug Johnstone, který do Brna přijede 18. července. „Lochneska musí pryč. Musíme začít tvořit nové pověsti a psát nový příběh, příběh naší vlastní, nové, samostatné země,“ dodává.

Další skotští spisovatelé, kteří zavítají do moravské metropole, budou například Jo Clifford, James Sutherlans-Smith,Peter May nebo Matthew Fitt. Za Českou republiku bude besedovat Milan Uhde,  Ivana Myšková nebo Viki Shock. Chybět nebudou ani slovenští zástupci jako Ondrej Štefánik nebo Stanislav Rakús.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře