Reklama
reklama

Na brněnský Měsíc autorského čtení přijedou literáti ze Skotska

Přes třicet skotských spisovatelů a autorů knih nejrůznějšího zaměření bude v době od 1. července do 3. srpna předčítat své dílo v Divadle Husa na provázku.

Loni bylo čestným hostem Lucembursko, Německo, Švýcarsko a Rakousko, letos je na patnáctém ročníku Měsíce autorského čtení vystřídá Skotsko. 1. července festival zahájí Kirstin Innes, jejíž debutový román Fishnet vyjde v příštím roce. Ten popisuje praktiky ze sexuálního průmyslu a byl nominován na cenu magazínu pro spisovatelky Mslexia za první román. 

„Pověst o lochnesce je o ničem a patří na smetiště dějin. Je to jeden z podfuků dvacátého století a z mého pohledu symbolizuje všechny ty zastaralé mýty o Skotsku, na které bylo minulé století obzvlášť plodné,“ říká Doug Johnstone, který do Brna přijede 18. července. „Lochneska musí pryč. Musíme začít tvořit nové pověsti a psát nový příběh, příběh naší vlastní, nové, samostatné země,“ dodává.

Další skotští spisovatelé, kteří zavítají do moravské metropole, budou například Jo Clifford, James Sutherlans-Smith,Peter May nebo Matthew Fitt. Za Českou republiku bude besedovat Milan Uhde,  Ivana Myšková nebo Viki Shock. Chybět nebudou ani slovenští zástupci jako Ondrej Štefánik nebo Stanislav Rakús.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře