Reklama
reklama

Moravské kraje vydaly průvodce Gastronomie a folklór Moravy a Slezska

„Gastronomie a folklór Moravy a Slezska“ – to je název nového turistického průvodce, který v rámci veletrhu Regiontour v Brně ve čtvrtek 15. ledna 2015 představily čtyři moravské kraje.

Společný projekt Moravskoslezského, Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje propaguje pestrou nabídku z oblasti gastronomie a bohatých folklórních tradic. Společný materiál obsahuje informace o krajích, vybraných regionálních pokrmech a gastrofestivalech pro každý kraj.

K jihomoravským tématům patří víno, vinařská turistika, festivaly a krajové jídla.

Průvodce vychází v nákladu 40 000 kusů, bude k dispozici ve všech větších turistických centrech v republice. Dostanou ho i zahraniční zastoupení agentury Czechtourism, aby na Moravu a do Slezska přivedly cizince.

Jde již o desátý společný propagační materiál moravských krajů, které jsou výstupem dlouhodobé spolupráce v oblasti cestovního ruchu.

Čtyři moravské kraje už v minulosti zpracovaly například průvodce svými nejhezčími cyklostezkami, pěšími a lyžařskými běžeckými trasami, lázněmi a nejvýznamnějšími církevními památkami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře