Reklama
reklama

Moravské kraje vydaly průvodce Gastronomie a folklór Moravy a Slezska

„Gastronomie a folklór Moravy a Slezska“ – to je název nového turistického průvodce, který v rámci veletrhu Regiontour v Brně ve čtvrtek 15. ledna 2015 představily čtyři moravské kraje.

Společný projekt Moravskoslezského, Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje propaguje pestrou nabídku z oblasti gastronomie a bohatých folklórních tradic. Společný materiál obsahuje informace o krajích, vybraných regionálních pokrmech a gastrofestivalech pro každý kraj.

K jihomoravským tématům patří víno, vinařská turistika, festivaly a krajové jídla.

Průvodce vychází v nákladu 40 000 kusů, bude k dispozici ve všech větších turistických centrech v republice. Dostanou ho i zahraniční zastoupení agentury Czechtourism, aby na Moravu a do Slezska přivedly cizince.

Jde již o desátý společný propagační materiál moravských krajů, které jsou výstupem dlouhodobé spolupráce v oblasti cestovního ruchu.

Čtyři moravské kraje už v minulosti zpracovaly například průvodce svými nejhezčími cyklostezkami, pěšími a lyžařskými běžeckými trasami, lázněmi a nejvýznamnějšími církevními památkami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře