Reklama
reklama

Knihovna Jiřího Mahena láká na Muzikoterapeutický podzim

Cílem přednášek a otevřených workshopů je vytvořit z prostředí knihovny důvěrnější prostředí za pomocí sebepoznání. Cyklus akcí zahájí 29. září v Ústřední knihovně hudebník Pavel Fajt koncertem a muzikoterapeutickou dílnou.

Akce je součástí širšího projektu Bubnohrátky, který se v knihovně zaměřuje na prožitkovou muzikoterapeutickou relaxaci či společné bubnování. „To rozšiřuje v knihovně prostor vzájemného setkávání o možnost nejen společného prožitku a radosti z hudby, ale také o relaxaci, psychohygienu, uvolnění a duševní rozvoj,“ uvedla muzikoterapeutka pracující v knihovně Soňa Štoudková.

Součástí projektu je i pohádka pro děti nabízená v rámci vzdělávacích programů pro školy a školky. „Děti jsou do příběhu vtahovány velmi jemnou interaktivní formou, aby si příběh mohly prožít a spoluvytvořit jeho atmosféru, v níž je možné maximálně rozvinout fantazii, spontaneitu a tvořivost,“ doplnila Štoudková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře