Reklama
reklama

Jan Budař vydal knihu pro děti se svým dědečkem, v Brně ji představí v pátek

Dvě pohádky v jedné knize – Největší tajemství Leopolda Bumbáce od herce a hudebníka Jana Budaře a Pohádka z Pekla pod Sudem od jeho dědy Antonína Dočekala. Koupit si ji mohou zájemci ode dneška a nechat podepsat hned v pátek 29. listopadu v knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká.

Dočekal ji napsal ručně, Budař na ipadu. Dočekal k té své vytvořil vlastní obrázky, Budařovu pohádku ilustroval výtvarník David Fišer. Původně napsal herec příběh Leopolda Bumbáce jako filmový scénář, protože ale zjistil, že ho někdo předběhl a podobný nápad zfilmoval, rozhodl se vydat jej alespoň jako knihu. Na filmu ale přesto pracuje a do hlavních rolí se rozhodl obsadit Ondřeje Vetchého a Ivana Trojana.

Bývalý dělostřelec Leopold Bumbác zabil ve válce několik lidí, jejichž duše se jej nepustí a budou ho trápit, dokud jim nepomůže odejít v míru na onen svět. Bumbáce čeká strastiplná a nebezpečná cesta k záchraně duší, které má na svědomí. A tím zachrání i tu svou.

Pohádku z Pekla pod Sudem napsal jeho děda v devadesátých letech ručně a sám ji i ilustroval. Po přečtení Budař pochopil, že jde o světový unikát a že se pohádka musí dostat mezi děti. Jsou v Pekle pod Sudem jenom zlí čerti? Nejsou. Je tu i malý neposeda Brumlík, který pomůže Hvězdičce spadlé z nebe vrátit se ke svým rodičům.

Jan Budař je český herec, hudebník, scénárista i režisér a je známý především z filmů Nuda v Brně, Václav nebo Vratné lahve. Vystudoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, hrál také v brněnském Studiu Marta, v Národním divadle Brno nebo v Huse na provázku. Byl čtyřikrát oceněný Českým lvem, je frontmanem kapely Eliščin band a také je autorem mnoha článků pro časopis Instinkt.

Autogramiáda Budařovy pohádky proběhne 29. listopadu v knihkupectví Barvič a Novotný na České od čtyř hodin odpoledne. Večer jej mohou zájemci vidět v Huse na provázku na činohře Proměna aneb Budař už zase hoří a o den dříve se svojí kapelou zahraje v brněnském klubu Mersey.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře