Reklama
reklama

Jan Budař vydal knihu pro děti se svým dědečkem, v Brně ji představí v pátek

Dvě pohádky v jedné knize – Největší tajemství Leopolda Bumbáce od herce a hudebníka Jana Budaře a Pohádka z Pekla pod Sudem od jeho dědy Antonína Dočekala. Koupit si ji mohou zájemci ode dneška a nechat podepsat hned v pátek 29. listopadu v knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká.

Dočekal ji napsal ručně, Budař na ipadu. Dočekal k té své vytvořil vlastní obrázky, Budařovu pohádku ilustroval výtvarník David Fišer. Původně napsal herec příběh Leopolda Bumbáce jako filmový scénář, protože ale zjistil, že ho někdo předběhl a podobný nápad zfilmoval, rozhodl se vydat jej alespoň jako knihu. Na filmu ale přesto pracuje a do hlavních rolí se rozhodl obsadit Ondřeje Vetchého a Ivana Trojana.

Bývalý dělostřelec Leopold Bumbác zabil ve válce několik lidí, jejichž duše se jej nepustí a budou ho trápit, dokud jim nepomůže odejít v míru na onen svět. Bumbáce čeká strastiplná a nebezpečná cesta k záchraně duší, které má na svědomí. A tím zachrání i tu svou.

Pohádku z Pekla pod Sudem napsal jeho děda v devadesátých letech ručně a sám ji i ilustroval. Po přečtení Budař pochopil, že jde o světový unikát a že se pohádka musí dostat mezi děti. Jsou v Pekle pod Sudem jenom zlí čerti? Nejsou. Je tu i malý neposeda Brumlík, který pomůže Hvězdičce spadlé z nebe vrátit se ke svým rodičům.

Jan Budař je český herec, hudebník, scénárista i režisér a je známý především z filmů Nuda v Brně, Václav nebo Vratné lahve. Vystudoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, hrál také v brněnském Studiu Marta, v Národním divadle Brno nebo v Huse na provázku. Byl čtyřikrát oceněný Českým lvem, je frontmanem kapely Eliščin band a také je autorem mnoha článků pro časopis Instinkt.

Autogramiáda Budařovy pohádky proběhne 29. listopadu v knihkupectví Barvič a Novotný na České od čtyř hodin odpoledne. Večer jej mohou zájemci vidět v Huse na provázku na činohře Proměna aneb Budař už zase hoří a o den dříve se svojí kapelou zahraje v brněnském klubu Mersey.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře