Reklama
reklama

I kráva má svou knihu hlásí festival na podporu četby a knižní kultury

Již druhý ročník multižánrového festivalu I kráva má svou knihu pořádají studenti a absolventi Masarykovy univerzity. Ten potrvá od 15. do 17. května všude po Brně, ale růžovou krávu můžete na České spatřit už dnes.

Cílem je prezentovat knihy v co nejrozmanitějších souvislostech, čímž se tento festival odlišuje od jiných čtenářských festivalů. Program je pestrý a pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci mají možnost zúčastnit se například komorních autorských čtení Jana Němce, Jana Kantůrka, Evy Talpové, Kateřiny Dubské nebo Jana Filipa Sýkory.

Svou kreativitu mohou rozvíjet na workshopech zaměřených na tvůrčí psaní, práci s e-knihami,

výrobu knih, výtvarnictví či překladatelství. Pro divadelní nadšence jsou připravena představení divadla Líšeň, Divadla na cucky, divadelních spolků Impro Džow a Citrónem do oka, či na one man show Pavola „Palce“ Seriše a Pavla Tomeše.

Své znalosti si účastníci otestují a rozšíří ve vědomostním kvízu a během literárního putování s názvem Po stopách Jiřího Mahena. V ulicích města budou rozmístěny putovní knihovničky, jejichž obsah se bude vztahovat ke konkrétním místům.

Více na www.ikravamasvouknihu.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře