Reklama
reklama

I kráva má svou knihu hlásí festival na podporu četby a knižní kultury

Již druhý ročník multižánrového festivalu I kráva má svou knihu pořádají studenti a absolventi Masarykovy univerzity. Ten potrvá od 15. do 17. května všude po Brně, ale růžovou krávu můžete na České spatřit už dnes.

Cílem je prezentovat knihy v co nejrozmanitějších souvislostech, čímž se tento festival odlišuje od jiných čtenářských festivalů. Program je pestrý a pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci mají možnost zúčastnit se například komorních autorských čtení Jana Němce, Jana Kantůrka, Evy Talpové, Kateřiny Dubské nebo Jana Filipa Sýkory.

Svou kreativitu mohou rozvíjet na workshopech zaměřených na tvůrčí psaní, práci s e-knihami,

výrobu knih, výtvarnictví či překladatelství. Pro divadelní nadšence jsou připravena představení divadla Líšeň, Divadla na cucky, divadelních spolků Impro Džow a Citrónem do oka, či na one man show Pavola „Palce“ Seriše a Pavla Tomeše.

Své znalosti si účastníci otestují a rozšíří ve vědomostním kvízu a během literárního putování s názvem Po stopách Jiřího Mahena. V ulicích města budou rozmístěny putovní knihovničky, jejichž obsah se bude vztahovat ke konkrétním místům.

Více na www.ikravamasvouknihu.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře