Reklama
reklama

I kráva má svou knihu hlásí festival na podporu četby a knižní kultury

Již druhý ročník multižánrového festivalu I kráva má svou knihu pořádají studenti a absolventi Masarykovy univerzity. Ten potrvá od 15. do 17. května všude po Brně, ale růžovou krávu můžete na České spatřit už dnes.

Cílem je prezentovat knihy v co nejrozmanitějších souvislostech, čímž se tento festival odlišuje od jiných čtenářských festivalů. Program je pestrý a pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci mají možnost zúčastnit se například komorních autorských čtení Jana Němce, Jana Kantůrka, Evy Talpové, Kateřiny Dubské nebo Jana Filipa Sýkory.

Svou kreativitu mohou rozvíjet na workshopech zaměřených na tvůrčí psaní, práci s e-knihami,

výrobu knih, výtvarnictví či překladatelství. Pro divadelní nadšence jsou připravena představení divadla Líšeň, Divadla na cucky, divadelních spolků Impro Džow a Citrónem do oka, či na one man show Pavola „Palce“ Seriše a Pavla Tomeše.

Své znalosti si účastníci otestují a rozšíří ve vědomostním kvízu a během literárního putování s názvem Po stopách Jiřího Mahena. V ulicích města budou rozmístěny putovní knihovničky, jejichž obsah se bude vztahovat ke konkrétním místům.

Více na www.ikravamasvouknihu.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře