Reklama
reklama

V sále kina Art se opět bude tančit

Ve Velkém sále Kina Art se bude opět tančit! Pokračují totiž baletní přenosy z proslulého moskevského Bolšoj Těatru a již tuto neděli je na programu pohádková Spící krasavice. Diváci se mohou v prosinci těšit ještě na Spartaka a na exkluzivní silvestrovský galakoncert z Berlína.

22. prosince v 16:45 hodin - Spící krasavice. Hudba: P. I. Čajkovskij/Choreografie: M. Petipa, J. Grigorovič

Nechte se okouzlit vánoční pohádkou o Šípkové Růžence, která ožije v baletu Spící krasavice. Jako prince uvidíte Davida Hallberga, prvního Američana, který se prosadil v Bolšoji, a těšit se můžete i na primabalerínu Světlanu Zacharovou v roli princezny. V Čajkovského melodické hudbě ožívají krásné valčíky v klasickém nastudování s úžasnými výkony tanečníků Bolšoje v jednom z technicky nejnáročnějších baletů vůbec. Spící krasavice s typickým rukopisem svého choreografa Mária Petipy, je podívanou pro celou rodinu.

Na místě budou moci diváci ještě na poslední chvíli zakoupit vánoční dárek pro své blízké – dárkové předplatné na 3 přímé přenosy Bolšoj baletu v Kině Art.

29. prosince v 16:45 hodin - Spartakus. Hudba: A. Chačaturjan/Choreografie: J. Grigorovič

Emblematický titul Bolšoj baletu a jeho stylu, jehož libreto je volně inspirováno povstáním otroků ve starém Římě. V dramatu plném vznešených idejí boje za svobodu a maskulinního světa bojových a milostných scén vytvořil Grigorovič symbolické taneční obrazy svobody a otroctví. Spartakus je klasickým příběhem muže, který se z otroka stane vůdcem a zemře jako mučedník.

31. prosince v 17.30 hodin - Silvestrovský galakoncert Berlínské filharmonie

Přijďte se před večerním silvestrovským nekulturním popíjením v podvečer kulturně posilnit do Kina Art! Na programu bude exkluzivní přímý přenos z galakoncertu Berlínské filharmonie, kterou bude řídit Sir Simon Rattle, jeden z nejrenomovanějších světových dirigentů. Hvězdným sólistou večera bude čínský pianista Lang Lang, jehož brilantní technika, schopnost vybrousit i ten nejmenší detail interpretovaného díla k dokonalosti i jeho neuvěřitelná hráčská bezprostřednost, upřímnost a otevřenost jsou vždy zárukou nezapomenutelného hudebního zážitku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře