Reklama
reklama

V sále kina Art se opět bude tančit

Ve Velkém sále Kina Art se bude opět tančit! Pokračují totiž baletní přenosy z proslulého moskevského Bolšoj Těatru a již tuto neděli je na programu pohádková Spící krasavice. Diváci se mohou v prosinci těšit ještě na Spartaka a na exkluzivní silvestrovský galakoncert z Berlína.

22. prosince v 16:45 hodin - Spící krasavice. Hudba: P. I. Čajkovskij/Choreografie: M. Petipa, J. Grigorovič

Nechte se okouzlit vánoční pohádkou o Šípkové Růžence, která ožije v baletu Spící krasavice. Jako prince uvidíte Davida Hallberga, prvního Američana, který se prosadil v Bolšoji, a těšit se můžete i na primabalerínu Světlanu Zacharovou v roli princezny. V Čajkovského melodické hudbě ožívají krásné valčíky v klasickém nastudování s úžasnými výkony tanečníků Bolšoje v jednom z technicky nejnáročnějších baletů vůbec. Spící krasavice s typickým rukopisem svého choreografa Mária Petipy, je podívanou pro celou rodinu.

Na místě budou moci diváci ještě na poslední chvíli zakoupit vánoční dárek pro své blízké – dárkové předplatné na 3 přímé přenosy Bolšoj baletu v Kině Art.

29. prosince v 16:45 hodin - Spartakus. Hudba: A. Chačaturjan/Choreografie: J. Grigorovič

Emblematický titul Bolšoj baletu a jeho stylu, jehož libreto je volně inspirováno povstáním otroků ve starém Římě. V dramatu plném vznešených idejí boje za svobodu a maskulinního světa bojových a milostných scén vytvořil Grigorovič symbolické taneční obrazy svobody a otroctví. Spartakus je klasickým příběhem muže, který se z otroka stane vůdcem a zemře jako mučedník.

31. prosince v 17.30 hodin - Silvestrovský galakoncert Berlínské filharmonie

Přijďte se před večerním silvestrovským nekulturním popíjením v podvečer kulturně posilnit do Kina Art! Na programu bude exkluzivní přímý přenos z galakoncertu Berlínské filharmonie, kterou bude řídit Sir Simon Rattle, jeden z nejrenomovanějších světových dirigentů. Hvězdným sólistou večera bude čínský pianista Lang Lang, jehož brilantní technika, schopnost vybrousit i ten nejmenší detail interpretovaného díla k dokonalosti i jeho neuvěřitelná hráčská bezprostřednost, upřímnost a otevřenost jsou vždy zárukou nezapomenutelného hudebního zážitku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře