Reklama
reklama

V Brně proběhne další ročník festivalu Mezipatra zaměřeného na queer tématiku

Čtrnáctý ročník přehlídky filmů mířících na sexuální menšiny se uskuteční v Brně od 13. do 20. listopadu. Festival Mezipatra letos nese téma Pravdivé lži a návštěvníci na něj mohou vyrazit do kina Scala nebo Art. Vstupenka vyjde na sto korun.

Pořadatelé chtějí ukázat realitu i virtuální svět, téma zvolili takové, protože existuje mnoho filmů reagujících na skutečné události. „Dáváme filmy o lidech, kteří si vytvářejí své virtuální světy, profily na internetu,“ uvedl ředitel festivalu Aleš Rumpel. Do programu jsou tedy zahrnuty nejen skutečné příběhy, ale i televizní reality show a internetový svět.

Divák může zhlédnout buď celovečerní nebo krátký snímek, na výběr má také z hraného, dokumentárního nebo animovaného. Více než polovina filmů se bude v Česku promítat vůbec poprvé. „Kromě novinek připomeneme i slavné filmy, o které buď diváci přišli za komunistického režimu, nebo které se nedostaly do distribuce,“ popsal Rumpel.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne o půl osmé večer ve středu 13. listopadu, po němž bude následovat promítání animovaného 3D filmu Autobiografie jednoho lháře. Další dny mohou diváci spatřit snímek Mladí a neklidní, Léčba šokem, Psí odpoledne nebo Život Adéle – vítězný film z Cannes o vztahu dvou mladých žen.

Chybět nebude ani doprovodný program, ve kterém organizátoři přiblíží situaci v Rusku, kde zákon zakazuje propagaci homosexuality. Uspořádají proto debatu s ruskými aktivisty. Mezipatra patří k největším queer festivalům, kterých se ve světě koná sto třicet. V České republice bude kromě Brna i v Praze a každoročně jej navštíví okolo deseti tisíc diváků. Z nichž je více než polovina heterosexuálních.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře