Reklama
reklama

V Brně proběhne další ročník festivalu Mezipatra zaměřeného na queer tématiku

Čtrnáctý ročník přehlídky filmů mířících na sexuální menšiny se uskuteční v Brně od 13. do 20. listopadu. Festival Mezipatra letos nese téma Pravdivé lži a návštěvníci na něj mohou vyrazit do kina Scala nebo Art. Vstupenka vyjde na sto korun.

Pořadatelé chtějí ukázat realitu i virtuální svět, téma zvolili takové, protože existuje mnoho filmů reagujících na skutečné události. „Dáváme filmy o lidech, kteří si vytvářejí své virtuální světy, profily na internetu,“ uvedl ředitel festivalu Aleš Rumpel. Do programu jsou tedy zahrnuty nejen skutečné příběhy, ale i televizní reality show a internetový svět.

Divák může zhlédnout buď celovečerní nebo krátký snímek, na výběr má také z hraného, dokumentárního nebo animovaného. Více než polovina filmů se bude v Česku promítat vůbec poprvé. „Kromě novinek připomeneme i slavné filmy, o které buď diváci přišli za komunistického režimu, nebo které se nedostaly do distribuce,“ popsal Rumpel.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne o půl osmé večer ve středu 13. listopadu, po němž bude následovat promítání animovaného 3D filmu Autobiografie jednoho lháře. Další dny mohou diváci spatřit snímek Mladí a neklidní, Léčba šokem, Psí odpoledne nebo Život Adéle – vítězný film z Cannes o vztahu dvou mladých žen.

Chybět nebude ani doprovodný program, ve kterém organizátoři přiblíží situaci v Rusku, kde zákon zakazuje propagaci homosexuality. Uspořádají proto debatu s ruskými aktivisty. Mezipatra patří k největším queer festivalům, kterých se ve světě koná sto třicet. V České republice bude kromě Brna i v Praze a každoročně jej navštíví okolo deseti tisíc diváků. Z nichž je více než polovina heterosexuálních.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře