Reklama
reklama

Scala zahájí dnes provoz Kinoautomatem, Horníčka nahradí Matonoha

Dnes zahájí brněnské kino Scala provoz slavnostní projekcí prvního interaktivního filmu na světě, Kinoautomatu z roku 1967. Do děje filmového představení Radúze Činčery s podtitulem Člověk a jeho dům mohou zasahovat diváci. Projekce se vždy v napínavém momentě zastaví a moderátor vyzve publikum, aby pomocí hlasovacích tlačítek vybralo ze dvou variant pokračování. Původního moderátora Miroslava Horníčka nahradí ve Scale Tomáš Matonoha.

Kino Scala existuje s několika přestávkami od roku 1929, nyní jeho provoz převzala od města Masarykova univerzita. Diváci se do podzemního sálu s 500 sedadly vrátí 14. září po téměř dvouleté pauze. Provozovatelé slibují kvalitní dramaturgii pro chytrého diváka. "Věříme, že v Brně žije, studuje a pracuje dostatečné množství lidí, kteří přivítají existenci vyprofilovaného kina," uvedl ředitel Scaly Radek Pernica.

Kromě běžného programu včetně premiérových titulů připravují provozovatelé také speciality, například záznamy a přímé přenosy divadelních představení z Národního divadla v Londýně a Metropolitní opery v New Yorku, řadu festivalů a speciální programové bloky pro děti nebo seniory. Zajímavostí je cyklus Scala naslepo. Návštěvníci nebudou předem vědět, jaký film uvidí. Zaplatí až po projekci - podle své spokojnosti.

Další specialitou jsou dopolední projekce pro rodiče s dětmi. Na programu ovšem nebudou pohádky, ale filmy určené spíše dospělým. Provozovatelé chtějí vyjít vstříc rodičům malých dětí, kteří se večer do kina nedostanou. V sále budou při dopolední projekci hračky i další vybavení a zůstane částečně osvětlený.

"Rodiče budou mít své děti na dosah, zároveň se mohou dívat na celovečerní 'dospělácký' film a nikdo se na ně nebude zlobit, když během sledování filmu budou řešit rodinné či akutní výchovné záležitosti. S tím se počítá," uvedl Pernica. Oproti většině kin nabízí Scala ještě jednu zvláštnost. Návštěvníci mohou vzít do sálu také své psy, pokud jsou slušně vychovaní a nebudou rušit ostatní návštěvníky.

Do provozu Scaly se zapojí také studenti Masarykovy univerzity. Každou projekci v cyklu Studentské kino doprovodí speciální program, který umocní filmový zážitek. Univerzita chce kino využívat také pro výuku a různé akademické události.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře