Reklama
reklama

Scala zahájí dnes provoz Kinoautomatem, Horníčka nahradí Matonoha

Dnes zahájí brněnské kino Scala provoz slavnostní projekcí prvního interaktivního filmu na světě, Kinoautomatu z roku 1967. Do děje filmového představení Radúze Činčery s podtitulem Člověk a jeho dům mohou zasahovat diváci. Projekce se vždy v napínavém momentě zastaví a moderátor vyzve publikum, aby pomocí hlasovacích tlačítek vybralo ze dvou variant pokračování. Původního moderátora Miroslava Horníčka nahradí ve Scale Tomáš Matonoha.

Kino Scala existuje s několika přestávkami od roku 1929, nyní jeho provoz převzala od města Masarykova univerzita. Diváci se do podzemního sálu s 500 sedadly vrátí 14. září po téměř dvouleté pauze. Provozovatelé slibují kvalitní dramaturgii pro chytrého diváka. "Věříme, že v Brně žije, studuje a pracuje dostatečné množství lidí, kteří přivítají existenci vyprofilovaného kina," uvedl ředitel Scaly Radek Pernica.

Kromě běžného programu včetně premiérových titulů připravují provozovatelé také speciality, například záznamy a přímé přenosy divadelních představení z Národního divadla v Londýně a Metropolitní opery v New Yorku, řadu festivalů a speciální programové bloky pro děti nebo seniory. Zajímavostí je cyklus Scala naslepo. Návštěvníci nebudou předem vědět, jaký film uvidí. Zaplatí až po projekci - podle své spokojnosti.

Další specialitou jsou dopolední projekce pro rodiče s dětmi. Na programu ovšem nebudou pohádky, ale filmy určené spíše dospělým. Provozovatelé chtějí vyjít vstříc rodičům malých dětí, kteří se večer do kina nedostanou. V sále budou při dopolední projekci hračky i další vybavení a zůstane částečně osvětlený.

"Rodiče budou mít své děti na dosah, zároveň se mohou dívat na celovečerní 'dospělácký' film a nikdo se na ně nebude zlobit, když během sledování filmu budou řešit rodinné či akutní výchovné záležitosti. S tím se počítá," uvedl Pernica. Oproti většině kin nabízí Scala ještě jednu zvláštnost. Návštěvníci mohou vzít do sálu také své psy, pokud jsou slušně vychovaní a nebudou rušit ostatní návštěvníky.

Do provozu Scaly se zapojí také studenti Masarykovy univerzity. Každou projekci v cyklu Studentské kino doprovodí speciální program, který umocní filmový zážitek. Univerzita chce kino využívat také pro výuku a různé akademické události.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře