Reklama
reklama

Scala bude promítat přímý přenos z Karlových Varů

Závěrečný ceremoniál karlovarského filmového festivalu bude poprvé přenášet brněnské kino Scala v sobotu v osm hodin večer. Na něj naváže projekce zakončovacího snímku Divoké historky.

Do akce Ozvěny Varů v podobě přímého přenosu a následujícího paralelního promítání se zapojí pětatřicet českých kin. Ozvěny budou pokračovat až do 19. července a nabídnou třicet tři festivalových filmů. Pestrá programová nabídka zahrnuje stylově rozmanité snímky. Film Zázraky Alice Rohrwacherové diváka zavede do včelařské rodiny na italském venkově.

Naproti tomu netrpělivě očekávané druhé pokračování indonéského akčního opusu Zátah slibuje pravé akční hody pro fanoušky žánrových filmů. Film pokračuje se vší intenzitou tam, kde jeho předchůdce nadšené diváky v roce 2011 zanechal: krvavá pouť za spravedlností se nese ve znamení boje proti zkorumpovaným fízlům a uhání vpřed frenetickým tempem.

Nový ředitel Scaly Radek Pernica při znovuotevření kina slíbil, že Scala brněnským divákům zprostředkuje mimo jiné také výběr snímků z karlovarského festivalu. „Jsem rád, že se nám daří slib plnit. Patnáct projekcí ve Scale přinese divákům kontakt s nanejvýš současnou a kvalitní kinematografií, festivalovou atmosféru navíc mohou okusit za cenu běžné vstupenky do kina.“

„Osobně mě mrzelo, že si Ozvěny Varů dosud mohli filmoví fanoušci užít výhradně v hlavním městě. Je nám potěšením být u toho, když Ozvěny poprvé rozvibrují moravský kinosál,“ řekl Pernica. Pro mimobrněnské a mimopražské jsou připraveny Ozvěny online.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře