Reklama
reklama

Scala bude promítat přímý přenos z Karlových Varů

Závěrečný ceremoniál karlovarského filmového festivalu bude poprvé přenášet brněnské kino Scala v sobotu v osm hodin večer. Na něj naváže projekce zakončovacího snímku Divoké historky.

Do akce Ozvěny Varů v podobě přímého přenosu a následujícího paralelního promítání se zapojí pětatřicet českých kin. Ozvěny budou pokračovat až do 19. července a nabídnou třicet tři festivalových filmů. Pestrá programová nabídka zahrnuje stylově rozmanité snímky. Film Zázraky Alice Rohrwacherové diváka zavede do včelařské rodiny na italském venkově.

Naproti tomu netrpělivě očekávané druhé pokračování indonéského akčního opusu Zátah slibuje pravé akční hody pro fanoušky žánrových filmů. Film pokračuje se vší intenzitou tam, kde jeho předchůdce nadšené diváky v roce 2011 zanechal: krvavá pouť za spravedlností se nese ve znamení boje proti zkorumpovaným fízlům a uhání vpřed frenetickým tempem.

Nový ředitel Scaly Radek Pernica při znovuotevření kina slíbil, že Scala brněnským divákům zprostředkuje mimo jiné také výběr snímků z karlovarského festivalu. „Jsem rád, že se nám daří slib plnit. Patnáct projekcí ve Scale přinese divákům kontakt s nanejvýš současnou a kvalitní kinematografií, festivalovou atmosféru navíc mohou okusit za cenu běžné vstupenky do kina.“

„Osobně mě mrzelo, že si Ozvěny Varů dosud mohli filmoví fanoušci užít výhradně v hlavním městě. Je nám potěšením být u toho, když Ozvěny poprvé rozvibrují moravský kinosál,“ řekl Pernica. Pro mimobrněnské a mimopražské jsou připraveny Ozvěny online.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře