Reklama
reklama

Scala bude promítat přímý přenos z Karlových Varů

Závěrečný ceremoniál karlovarského filmového festivalu bude poprvé přenášet brněnské kino Scala v sobotu v osm hodin večer. Na něj naváže projekce zakončovacího snímku Divoké historky.

Do akce Ozvěny Varů v podobě přímého přenosu a následujícího paralelního promítání se zapojí pětatřicet českých kin. Ozvěny budou pokračovat až do 19. července a nabídnou třicet tři festivalových filmů. Pestrá programová nabídka zahrnuje stylově rozmanité snímky. Film Zázraky Alice Rohrwacherové diváka zavede do včelařské rodiny na italském venkově.

Naproti tomu netrpělivě očekávané druhé pokračování indonéského akčního opusu Zátah slibuje pravé akční hody pro fanoušky žánrových filmů. Film pokračuje se vší intenzitou tam, kde jeho předchůdce nadšené diváky v roce 2011 zanechal: krvavá pouť za spravedlností se nese ve znamení boje proti zkorumpovaným fízlům a uhání vpřed frenetickým tempem.

Nový ředitel Scaly Radek Pernica při znovuotevření kina slíbil, že Scala brněnským divákům zprostředkuje mimo jiné také výběr snímků z karlovarského festivalu. „Jsem rád, že se nám daří slib plnit. Patnáct projekcí ve Scale přinese divákům kontakt s nanejvýš současnou a kvalitní kinematografií, festivalovou atmosféru navíc mohou okusit za cenu běžné vstupenky do kina.“

„Osobně mě mrzelo, že si Ozvěny Varů dosud mohli filmoví fanoušci užít výhradně v hlavním městě. Je nám potěšením být u toho, když Ozvěny poprvé rozvibrují moravský kinosál,“ řekl Pernica. Pro mimobrněnské a mimopražské jsou připraveny Ozvěny online.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře