Reklama
reklama

Putovní přehlídka filmů Febiofest míří do Brna, hvězdné filmy promítne kino Art

Jedenadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest se přesouvá do moravské metropole. Na sedm filmů se mohou těšit diváci v Artu od 8. do 10. dubna, upírská novinka Přežijí jen milenci nebo Dom Hemingway v hlavní roli s Judem Law bude jen za 89 korun.

Festival zahájí komedie finské režisérky Taru Mäkelä Láska, soudruhu vyrobená v české koprodukci. Příběh se odehrává v Helsinkách v roce 1962, kde se Finka Elsa setkává s dávnou láskou Janem, o němž si myslela, že zemřel. Toho si s Kati Quetinen zahraje Miroslav Etzler. Dále se ve filmu objeví Jan Budař, Kryštof Hádek nebo Václav Jiráček. Zahájení bude moderovat herec Petr Svoboda.

Brněnské filmové fanoušky nemine ani britská černá komedie Dom Hemingway, kde ztvární excentrického kriminálníka právě jedinečný Jude Law. Chybět nebude ani fascinující polský životní příběh muže, manžela a otce s názvem Walesa: člověk naděje.

Egyptská princezna je psychologický film finského režiséra Jana Forsströma. Vykresluje nesnadný život matky samoživitelky, která si z obavy o své dítě neváhá pořídit zbraň. Když se po letech objevuje otec malé Julie, strachy přerůstají do paranoi. Program dále doplní rumunský film Velmi neklidné léto, vampýrská americká romance Přežijí jen milenci i norský snímek Detektiv Down.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře