Reklama
reklama

Putovní přehlídka filmů Febiofest míří do Brna, hvězdné filmy promítne kino Art

Jedenadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest se přesouvá do moravské metropole. Na sedm filmů se mohou těšit diváci v Artu od 8. do 10. dubna, upírská novinka Přežijí jen milenci nebo Dom Hemingway v hlavní roli s Judem Law bude jen za 89 korun.

Festival zahájí komedie finské režisérky Taru Mäkelä Láska, soudruhu vyrobená v české koprodukci. Příběh se odehrává v Helsinkách v roce 1962, kde se Finka Elsa setkává s dávnou láskou Janem, o němž si myslela, že zemřel. Toho si s Kati Quetinen zahraje Miroslav Etzler. Dále se ve filmu objeví Jan Budař, Kryštof Hádek nebo Václav Jiráček. Zahájení bude moderovat herec Petr Svoboda.

Brněnské filmové fanoušky nemine ani britská černá komedie Dom Hemingway, kde ztvární excentrického kriminálníka právě jedinečný Jude Law. Chybět nebude ani fascinující polský životní příběh muže, manžela a otce s názvem Walesa: člověk naděje.

Egyptská princezna je psychologický film finského režiséra Jana Forsströma. Vykresluje nesnadný život matky samoživitelky, která si z obavy o své dítě neváhá pořídit zbraň. Když se po letech objevuje otec malé Julie, strachy přerůstají do paranoi. Program dále doplní rumunský film Velmi neklidné léto, vampýrská americká romance Přežijí jen milenci i norský snímek Detektiv Down.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře