Reklama
reklama

Přímý přenos z Londýna nabídne v září kino Scala

Brněnská Scala uvede 4. září divadelní inscenaci Médeia z britského Národního divadla. Přímý přenos antické tragédie opatřený českými a anglickými titulky představí divákům excelentní výkon Helen McCrory známé z filmu Skyfall nebo Harry Potter.

Ta ztvární hlavní roli opuštěné ženy plánující děsivou pomstu. Úspěšné představení National Theatre, které je od své červencové premiéry neustále vyprodané, bude mít před kamerami NT Live derniéru. Původně Euripidovu tragédii zmodernizoval letos mladý dramatik Ben Power a převedl ji do podoby psychologického thrilleru o ponížení, ztrátě, pomstě a šílenství.

Sama herečka McCrory svou úlohu zhrzené manželky Iásóna v rozhovoru pro časopis Time Out popsala jako jednu z nejlepších ženských rolí - a opak Hamleta: „Zatímco ten tři hodiny přemýšlí a nic nedělá, Médeia za hodinu a čtvrt zmasakruje celé jeviště a odkráčí.“

Představení, které trvá pouze sto minut, a je tedy uváděné bez přestávky, režíruje další z  britských divadelních talentů, letos čtyřiatřicetiletá Carrie Cracknell. Představení začne ve tři čtvrtě na osm a vstupné bude 250 korun.

Další z šesté sezóny přenosů bude ve Scale 16. září, a to Tramvaj do stanice Touha, 23. září Skylight, 9. prosince JOHN a 22. ledna Ostrov pokladů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře