Reklama
reklama

Přímý přenos z Londýna nabídne v září kino Scala

Brněnská Scala uvede 4. září divadelní inscenaci Médeia z britského Národního divadla. Přímý přenos antické tragédie opatřený českými a anglickými titulky představí divákům excelentní výkon Helen McCrory známé z filmu Skyfall nebo Harry Potter.

Ta ztvární hlavní roli opuštěné ženy plánující děsivou pomstu. Úspěšné představení National Theatre, které je od své červencové premiéry neustále vyprodané, bude mít před kamerami NT Live derniéru. Původně Euripidovu tragédii zmodernizoval letos mladý dramatik Ben Power a převedl ji do podoby psychologického thrilleru o ponížení, ztrátě, pomstě a šílenství.

Sama herečka McCrory svou úlohu zhrzené manželky Iásóna v rozhovoru pro časopis Time Out popsala jako jednu z nejlepších ženských rolí - a opak Hamleta: „Zatímco ten tři hodiny přemýšlí a nic nedělá, Médeia za hodinu a čtvrt zmasakruje celé jeviště a odkráčí.“

Představení, které trvá pouze sto minut, a je tedy uváděné bez přestávky, režíruje další z  britských divadelních talentů, letos čtyřiatřicetiletá Carrie Cracknell. Představení začne ve tři čtvrtě na osm a vstupné bude 250 korun.

Další z šesté sezóny přenosů bude ve Scale 16. září, a to Tramvaj do stanice Touha, 23. září Skylight, 9. prosince JOHN a 22. ledna Ostrov pokladů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře