Reklama
reklama

Přímý přenos z Londýna nabídne v září kino Scala

Brněnská Scala uvede 4. září divadelní inscenaci Médeia z britského Národního divadla. Přímý přenos antické tragédie opatřený českými a anglickými titulky představí divákům excelentní výkon Helen McCrory známé z filmu Skyfall nebo Harry Potter.

Ta ztvární hlavní roli opuštěné ženy plánující děsivou pomstu. Úspěšné představení National Theatre, které je od své červencové premiéry neustále vyprodané, bude mít před kamerami NT Live derniéru. Původně Euripidovu tragédii zmodernizoval letos mladý dramatik Ben Power a převedl ji do podoby psychologického thrilleru o ponížení, ztrátě, pomstě a šílenství.

Sama herečka McCrory svou úlohu zhrzené manželky Iásóna v rozhovoru pro časopis Time Out popsala jako jednu z nejlepších ženských rolí - a opak Hamleta: „Zatímco ten tři hodiny přemýšlí a nic nedělá, Médeia za hodinu a čtvrt zmasakruje celé jeviště a odkráčí.“

Představení, které trvá pouze sto minut, a je tedy uváděné bez přestávky, režíruje další z  britských divadelních talentů, letos čtyřiatřicetiletá Carrie Cracknell. Představení začne ve tři čtvrtě na osm a vstupné bude 250 korun.

Další z šesté sezóny přenosů bude ve Scale 16. září, a to Tramvaj do stanice Touha, 23. září Skylight, 9. prosince JOHN a 22. ledna Ostrov pokladů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře