Reklama
reklama

Přímý přenos Rusalky z newyorské Metropolitní opery chystá Scala již tuto sobotu

Kino Scala chce nalákat diváky různých věkových a zájmových kategorií. Proto zařadilo do svého programu přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery. Historicky poprvé tak bude do kin uveden český titul Rusalka od Antonína Dvořáka. Operní fanoušci si píšou do kalendáře 8. únor.

„Obrovský zájem českých milovníků opery potvrzuje několik vyprodaných kin. Multikina přidávají sály, klasická kina zvou na záznamy. Jsme zvědaví, jestli vytvoří Rusalka nový návštěvní rekord,“ říká Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms.

Titulní roli ztvární hvězdná americká sopranistka Renée Fleming, která má Rusalku ve svém repertoáru od roku 1990. Fleming loni obdržela čtvrtou cenu Grammy pro nejlepší sólistku v oblasti vážné hudby.  Také má za sebou dvě nahrávky, s Českou filharmonií z roku 1998 a orchestrem Pařížské opery z roku 2002.

Její árie Měsíčku na nebi hlubokém, recitována s citem, prožitkem a dokonalým „ř“ patří k nejlepším podáním vůbec. Renée Fleming a postava vodní démonky české mytologie představují dokonalé spojení. Rusalka je základním kamenem zpěvaččiny slávy a pěvkyně propůjčuje Dvořákově operní skladbě svou virtuozitu, půvab i herecké porozumění této roli.

V roli Prince na scéně zazáří polský tenorista Piotr Beczała, jenž tuto sezonu zahajoval coby Oněgin. Role Ježibaby se zhostí americká mezzosopranistka s jedinečným hlasem a držitelka četných ocenění Dolora Zajick.

Univerzitní kino Scala uvede přímý přenos v sobotu 8. února ve tři čtvrtě na sedm a vstupné je tři sta padesát korun. V současné době jsou volná místa už jen v prvních dvou řadách a po stranách v posledních řadách.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře