Reklama
reklama

Přímý přenos Rusalky z newyorské Metropolitní opery chystá Scala již tuto sobotu

Kino Scala chce nalákat diváky různých věkových a zájmových kategorií. Proto zařadilo do svého programu přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery. Historicky poprvé tak bude do kin uveden český titul Rusalka od Antonína Dvořáka. Operní fanoušci si píšou do kalendáře 8. únor.

„Obrovský zájem českých milovníků opery potvrzuje několik vyprodaných kin. Multikina přidávají sály, klasická kina zvou na záznamy. Jsme zvědaví, jestli vytvoří Rusalka nový návštěvní rekord,“ říká Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms.

Titulní roli ztvární hvězdná americká sopranistka Renée Fleming, která má Rusalku ve svém repertoáru od roku 1990. Fleming loni obdržela čtvrtou cenu Grammy pro nejlepší sólistku v oblasti vážné hudby.  Také má za sebou dvě nahrávky, s Českou filharmonií z roku 1998 a orchestrem Pařížské opery z roku 2002.

Její árie Měsíčku na nebi hlubokém, recitována s citem, prožitkem a dokonalým „ř“ patří k nejlepším podáním vůbec. Renée Fleming a postava vodní démonky české mytologie představují dokonalé spojení. Rusalka je základním kamenem zpěvaččiny slávy a pěvkyně propůjčuje Dvořákově operní skladbě svou virtuozitu, půvab i herecké porozumění této roli.

V roli Prince na scéně zazáří polský tenorista Piotr Beczała, jenž tuto sezonu zahajoval coby Oněgin. Role Ježibaby se zhostí americká mezzosopranistka s jedinečným hlasem a držitelka četných ocenění Dolora Zajick.

Univerzitní kino Scala uvede přímý přenos v sobotu 8. února ve tři čtvrtě na sedm a vstupné je tři sta padesát korun. V současné době jsou volná místa už jen v prvních dvou řadách a po stranách v posledních řadách.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře