Reklama
reklama

Přímý přenos Rusalky z newyorské Metropolitní opery chystá Scala již tuto sobotu

Kino Scala chce nalákat diváky různých věkových a zájmových kategorií. Proto zařadilo do svého programu přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery. Historicky poprvé tak bude do kin uveden český titul Rusalka od Antonína Dvořáka. Operní fanoušci si píšou do kalendáře 8. únor.

„Obrovský zájem českých milovníků opery potvrzuje několik vyprodaných kin. Multikina přidávají sály, klasická kina zvou na záznamy. Jsme zvědaví, jestli vytvoří Rusalka nový návštěvní rekord,“ říká Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms.

Titulní roli ztvární hvězdná americká sopranistka Renée Fleming, která má Rusalku ve svém repertoáru od roku 1990. Fleming loni obdržela čtvrtou cenu Grammy pro nejlepší sólistku v oblasti vážné hudby.  Také má za sebou dvě nahrávky, s Českou filharmonií z roku 1998 a orchestrem Pařížské opery z roku 2002.

Její árie Měsíčku na nebi hlubokém, recitována s citem, prožitkem a dokonalým „ř“ patří k nejlepším podáním vůbec. Renée Fleming a postava vodní démonky české mytologie představují dokonalé spojení. Rusalka je základním kamenem zpěvaččiny slávy a pěvkyně propůjčuje Dvořákově operní skladbě svou virtuozitu, půvab i herecké porozumění této roli.

V roli Prince na scéně zazáří polský tenorista Piotr Beczała, jenž tuto sezonu zahajoval coby Oněgin. Role Ježibaby se zhostí americká mezzosopranistka s jedinečným hlasem a držitelka četných ocenění Dolora Zajick.

Univerzitní kino Scala uvede přímý přenos v sobotu 8. února ve tři čtvrtě na sedm a vstupné je tři sta padesát korun. V současné době jsou volná místa už jen v prvních dvou řadách a po stranách v posledních řadách.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře