Reklama
reklama

Pietní místo na památku režisérky Chytilové vzniklo před brněnským hotelem Slavia

Na režisérku Věru Chytilovou, která zemřela ve středu ve věku pětaosmdesáti let, mohou Brňané zavzpomínat na zvláštním místě. Před hotelem Slavia na Solniční ulici vzniklo pietní místo s její fotografií, právě tam, kde se odehrávala známá scéna jejího filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág.

Na jeden ze stolků venkovní zahrádky umístili pracovníci hotelu fotografii Chytilové, růže a svíčky. Tam mohou milovníci úspěšné režisérky přinést květiny nebo také zapálit svíčku. Na stejném místě se před dvaadvaceti lety odehrávala dnes již velmi známá scéna prvního dílu Dědictví.

Herec Bolek Polívka seděl u stolu s Miroslavem Donutilem a kritizoval číšníka, kterého hrál Cyril Drozda. Nakonec obsluhující se slovy „Nová doba! Host vyhazuje vrchního! Já odcházím,“ hodil o zem tácem a hotel opustil. Na vytvořeném pietním místě před hotelem Slavia se také nachází přesně tento tác.

Naposledy také Brňané uznali velikost známé režisérky tím, že jí prostřednictvím její vnučky Anny Kučerové Hanákové Chytilové předali ocenění za přínos české kinematografii na nedávno uplynulém filmovém festivalu Cinema Mundi, který se konal právě v moravské metropoli.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře