Reklama
reklama

Oblíbený film Pulp Fiction od Quentina Tarantina se vrací do českých kin

Ať už jsou to bezpečně ukryté zlaté hodinky před válečným nepřítelem nebo loupežné přepadení fast foodu. Nezapomenutelné scénky filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí nabízí v těchto dnech kino Art. Poprvé po dvaceti letech jej uvede 6. května.

V rámci Projektu 100 od Asociace českých filmových klubů nabídnou česká kina nerozlučnou dvojku Vincet a Jules přesně dvacet let po její premiéře na festivalu v Cannes. Na filmu bude nová právě digitalizovaná verze. Odborníci označují Pulp Fiction jako mezník moderní kinematografie. Akademici mu udělili Oscara v kategorii nejlepší scénář, členové mezinárodní poroty na festivalu v Cannes Zlatou palmu pro nejlepší film.

Zatímco mnohé filmy bývají označovány za kultovní z nedostatku jiných přívlastků, Pulp Fiction skutečně kultovní je. Premiéru měl v roce 1994 a od té doby osudově zasáhl generace filmařů a diváků. Pro někoho zjevení na stříbrném plátně, pro někoho spletenec perverzních brutalit. Každý má ale na něj svůj názor.

Diváky zaujala i hudba, která v 90. letech zněla snad z každé diskotéky. Tři na první pohled nesouvisející historky z podsvětí, které se zdánlivě nelogicky prolínají v prostoru i čase, aby nakonec zázračně vytvořily jeden příběh plný absurdních situací, překvapivých dějových zvratů, geniálních dialogů, drog, zabíjení a twistu.

Film nemá hlavního hrdinu, je jich tady hned několik. Na plátně se objeví John Travolta, Bruce Willis, Samuel L. Jackson nebo Uma Thurman, kterou Tarantino nazývá svou múzou. A dále Tim Roth nebo Harvey Keitel jako elegantní čistič problémů.

Brněnská premiéra snímku proběhne v osm hodin večer 6. května v kině Art, po premiéře zve kino na párty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře