Reklama
reklama

Oblíbený film Pulp Fiction od Quentina Tarantina se vrací do českých kin

Ať už jsou to bezpečně ukryté zlaté hodinky před válečným nepřítelem nebo loupežné přepadení fast foodu. Nezapomenutelné scénky filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí nabízí v těchto dnech kino Art. Poprvé po dvaceti letech jej uvede 6. května.

V rámci Projektu 100 od Asociace českých filmových klubů nabídnou česká kina nerozlučnou dvojku Vincet a Jules přesně dvacet let po její premiéře na festivalu v Cannes. Na filmu bude nová právě digitalizovaná verze. Odborníci označují Pulp Fiction jako mezník moderní kinematografie. Akademici mu udělili Oscara v kategorii nejlepší scénář, členové mezinárodní poroty na festivalu v Cannes Zlatou palmu pro nejlepší film.

Zatímco mnohé filmy bývají označovány za kultovní z nedostatku jiných přívlastků, Pulp Fiction skutečně kultovní je. Premiéru měl v roce 1994 a od té doby osudově zasáhl generace filmařů a diváků. Pro někoho zjevení na stříbrném plátně, pro někoho spletenec perverzních brutalit. Každý má ale na něj svůj názor.

Diváky zaujala i hudba, která v 90. letech zněla snad z každé diskotéky. Tři na první pohled nesouvisející historky z podsvětí, které se zdánlivě nelogicky prolínají v prostoru i čase, aby nakonec zázračně vytvořily jeden příběh plný absurdních situací, překvapivých dějových zvratů, geniálních dialogů, drog, zabíjení a twistu.

Film nemá hlavního hrdinu, je jich tady hned několik. Na plátně se objeví John Travolta, Bruce Willis, Samuel L. Jackson nebo Uma Thurman, kterou Tarantino nazývá svou múzou. A dále Tim Roth nebo Harvey Keitel jako elegantní čistič problémů.

Brněnská premiéra snímku proběhne v osm hodin večer 6. května v kině Art, po premiéře zve kino na párty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře