Reklama
reklama

Na kino Scala lidé nezapomněli, po měsíčním provozu jej navštívilo přes pět tisíc diváků

Dopolední projekce, přednášky, 3D filmy nebo třeba konference – po měsíci obnoveného provozu Scala rozhodně nesmutní po nedostatku programu nebo návštěvníků. V soutěži o projekci předpremiéry Nymfomanka dokonce obsadilo první příčku. Zítra bude kino hostit zajímavé osobnosti, přijede režisér Ladislav Plecitý.

Za první měsíc zamířilo na filmová představení více než pět a půl tisíce diváků. V kinosále se také odehrálo několik dopoledních projekcí a přednášek Univerzity třetího věku v rámci akademické činnosti Masarykovy univerzity. „Kromě nejnovější filmové tvorby, a to i ve 3D formátu, proběhla představení pro děti a rodiny s dětmi. Hojnému počtu návštěvnosti se také těšila projekce „Naslepo“, kdy divákům bylo do poslední chvíle utajeno, jaký film se bude promítat,“ uvedl jednatel Scaly Jiří Šebesta.

V rámci akademické činnosti Masarykovy univerzity hostila Scala výuku Skandinávský film, Studentské kino, kurzy U3V Základy filmové kultury, Den otevřených dveří pro fakulty a pracoviště univerzity nebo vědeckou konferenci lékařské fakulty. „Oživení je patrné také ve foyer kina, kde se hostům otevřela obnovená kavárna Scala. Zájem je vidět také na internetu, například rychlým nárůstem počtu přátel na Facebookových stránkách kina,“ dodal Šebesta.

“Pozitivní reakce na znovuotevření Scaly nás samozřejmě velmi těší, ale uvědomujeme si, že jsme teprve na začátku dlouhé cesty k navrácení Scaly na pomyslnou špici kino-pelotonu. Čeká nás spousta práce, která nás baví o to více, o co větší odezvu u veřejnosti cítíme,” popsal ředitel kina Radek Pernica.

Ten také testuje nadšení diváků a ochotu aktivně se zapojit do tvorby programu v soutěži o českou předpremiéru nového filmu dánského režiséra Larse von Triera Nymfomanka. Před několika dny bylo spuštěno internetové hlasování o tom, ve kterém kině v republice by se měla předpremiéra uskutečnit. Z šestadvaceti kin je Scala v průběžném pořadí na prvním místě. Nyní pro něj hlasovalo necelých tisíc pět set lidí. „O tuhle cenu se popereme ze všech sil. Byla by to pro naše diváky myslím velká satisfakce,” dodal ke svému snažení Radek Pernica.

V úterý 19. listopadu představí své absolventské filmy tři studenti filmových škol – Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Film poslední odměna, natočený na motivy stejnojmenné Pratchettovy povídky, osobně uvede režisér Ladislav Plecitý spolu s představitelem hlavní role Jarkem Hylebrantem a členy štábu.

Komorní drama Podoba lásky představí Matěj Balcar a posledním snímkem bude lyrický dokument Malba iluze od čerstvého absolventa JAMU Adama Ligockiho. „Studentské filmy jsou v česku hodně opomíjeny a do kin se dostanou jen na velkých filmových festivalech, proto jsme rádi, že se podařilo tyto nadějné snímky dostat do brněnského kina,“ říká vedoucí projektu Barbora Poláčková. Po promítání bude diskuse s hosty, kdy se diváci budou moci zeptat na cokoliv, co je ohledně studentských filmů zajímá.

Večer studentských filmů s názvem Studentské poprvé pořádají studenti Masarykovy univerzity v rámci projektu Studentské kino 3x3 Scala. Studenti se zde učí jak provozovat kino za plného provozu a stojí tak tváří v tvář reálným úkolům jako shánění filmů k veřejným projekcím, či komunikace s pozvanými hosty. Projekce se koná zítra o půl deváté večer a vstupné činí padesát korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře