Reklama
reklama

Na čtyři dny rozezní španělština brněnské kino

Španělsky mluvené filmy s českými titulky odstartují na festivalu La Película ve čtvrtek v brněnském kině Scala. Ten potrvá do 23. února a nabídne české distribuční premiéry i archivní perly, psychologická dramata, horory i politicky nekorektní komedie.

„Již devátý ročník La Películy představí zdejšímu kulturnímu publiku pestrou mozaiku tvůrců, témat a žánrů spjatých se španělskou filmovou produkcí současnosti i minulosti,“ uvedla tisková mluvčí kina Scala Eva Petláková.

Festival bude zahájen nejstarším snímkem Esquilache, historickým dramatem, který vypráví o španělských občanských nepokojích v osmnáctém století. Diváci se mohou v sobotu těšit na film Čarodějnice ze Zugarramurdi, který byl o víkendu oceněn osmi cenami Goya. Groteskní komedie od režiséra Álexe de la Iglesia je plná černého humoru.

Chybět nebude horor se satanistickým příběhem Paměti padlého anděla nebo argentinský kandidát na letošního Oscara za nejlepší cizojazyčný film Německý doktor Wakolda. Vstupné se pohybuje kolem 110 korun a lze jej předem rezervovat na internetových stránkách kina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře