Reklama
reklama

Na čtyři dny rozezní španělština brněnské kino

Španělsky mluvené filmy s českými titulky odstartují na festivalu La Película ve čtvrtek v brněnském kině Scala. Ten potrvá do 23. února a nabídne české distribuční premiéry i archivní perly, psychologická dramata, horory i politicky nekorektní komedie.

„Již devátý ročník La Películy představí zdejšímu kulturnímu publiku pestrou mozaiku tvůrců, témat a žánrů spjatých se španělskou filmovou produkcí současnosti i minulosti,“ uvedla tisková mluvčí kina Scala Eva Petláková.

Festival bude zahájen nejstarším snímkem Esquilache, historickým dramatem, který vypráví o španělských občanských nepokojích v osmnáctém století. Diváci se mohou v sobotu těšit na film Čarodějnice ze Zugarramurdi, který byl o víkendu oceněn osmi cenami Goya. Groteskní komedie od režiséra Álexe de la Iglesia je plná černého humoru.

Chybět nebude horor se satanistickým příběhem Paměti padlého anděla nebo argentinský kandidát na letošního Oscara za nejlepší cizojazyčný film Německý doktor Wakolda. Vstupné se pohybuje kolem 110 korun a lze jej předem rezervovat na internetových stránkách kina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře