Reklama
reklama

Na čtyři dny rozezní španělština brněnské kino

Španělsky mluvené filmy s českými titulky odstartují na festivalu La Película ve čtvrtek v brněnském kině Scala. Ten potrvá do 23. února a nabídne české distribuční premiéry i archivní perly, psychologická dramata, horory i politicky nekorektní komedie.

„Již devátý ročník La Películy představí zdejšímu kulturnímu publiku pestrou mozaiku tvůrců, témat a žánrů spjatých se španělskou filmovou produkcí současnosti i minulosti,“ uvedla tisková mluvčí kina Scala Eva Petláková.

Festival bude zahájen nejstarším snímkem Esquilache, historickým dramatem, který vypráví o španělských občanských nepokojích v osmnáctém století. Diváci se mohou v sobotu těšit na film Čarodějnice ze Zugarramurdi, který byl o víkendu oceněn osmi cenami Goya. Groteskní komedie od režiséra Álexe de la Iglesia je plná černého humoru.

Chybět nebude horor se satanistickým příběhem Paměti padlého anděla nebo argentinský kandidát na letošního Oscara za nejlepší cizojazyčný film Německý doktor Wakolda. Vstupné se pohybuje kolem 110 korun a lze jej předem rezervovat na internetových stránkách kina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře