Reklama
reklama

Na brněnském výstavišti vznikla odletová hala. Natáčel se tam film

Pavilon B Brněnského výstaviště na jeden den proměnil v odletovou letištní halu. Natáčel se tady totiž film Rudý kapitán, adaptace bestselleru Kapitán Smrt tajemstvím opředeného spisovatele Dominika Dána.

Před pavilonem seděl v autě ze začátku devadesátých let Michal Suchánek s polskou hereckou hvězdou Maciejem Stuhrem, kteří hrají jedny z ústředních postav filmu, kolem ale procházel také početný dav komparzistů ztvárňujících letušky, piloty, turisty či taxikáře. To vše pod vedením slovenského režiséra Michala Kollára.

V hlavních rolích se dále kromě českých herců jako je Oldřich Kaiser či Martin Finger objeví také například slovenští Marian Geišberg nebo Zuzana Kronerová. Dle vlastních slov svoji poslední filmovou roli jednoho z církevních hodnostářů natáčel v Olomouckém kraji i devadesátiletý Ladislav Chudík.

První klapka snímku, který vychází z reálného příběhu, padla 24. července v Olomouci, poté se filmaři přesunuli do polského Krakova, následně na Slovensko do Bratislavy a po Brně a Lovosicích zakončí první část natáčení v ateliérech v Praze. Zbytek scén se potom bude dotáčet příští rok na jaře.

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala.
Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné“ výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá…

Knihy Dominika Dána z kriminalistického prostředí se prodávají v řádech statisíců, takže lze předpokládat, že příběh Rudého kapitána zaujme i na plátně. „Dominik Dán je autor, kterého budeme číst i za dvacet let. Je to takový náš Ed McBain nebo, při zasazení do jistého kontextu, náš Karel May,“ říká o spisovateli milovník tohoto autora, režisér Michal Kollár.

„Dominik Dán se aktivně podílí i na tvorbě filmu, velmi dobře totiž zná prostředí, o kterém píše. Jeho knihy jsou unikátní autentičností prožité zkušenosti, kterou nám pomáhá ve filmu oživit,“ dodává producent filmu Viktor Tauš o autorovi, jenž působí dodnes v aktivní službě a případy popisované ve svých knihách opravdu zažil.

Film produkuje společnost Fog´n´Desire Films, distribuuje jej společnost A-Company Czech a do kin by měl přijít na jaře 2016.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře