Reklama
reklama

Na brněnském výstavišti vznikla odletová hala. Natáčel se tam film

Pavilon B Brněnského výstaviště na jeden den proměnil v odletovou letištní halu. Natáčel se tady totiž film Rudý kapitán, adaptace bestselleru Kapitán Smrt tajemstvím opředeného spisovatele Dominika Dána.

Před pavilonem seděl v autě ze začátku devadesátých let Michal Suchánek s polskou hereckou hvězdou Maciejem Stuhrem, kteří hrají jedny z ústředních postav filmu, kolem ale procházel také početný dav komparzistů ztvárňujících letušky, piloty, turisty či taxikáře. To vše pod vedením slovenského režiséra Michala Kollára.

V hlavních rolích se dále kromě českých herců jako je Oldřich Kaiser či Martin Finger objeví také například slovenští Marian Geišberg nebo Zuzana Kronerová. Dle vlastních slov svoji poslední filmovou roli jednoho z církevních hodnostářů natáčel v Olomouckém kraji i devadesátiletý Ladislav Chudík.

První klapka snímku, který vychází z reálného příběhu, padla 24. července v Olomouci, poté se filmaři přesunuli do polského Krakova, následně na Slovensko do Bratislavy a po Brně a Lovosicích zakončí první část natáčení v ateliérech v Praze. Zbytek scén se potom bude dotáčet příští rok na jaře.

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala.
Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné“ výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá…

Knihy Dominika Dána z kriminalistického prostředí se prodávají v řádech statisíců, takže lze předpokládat, že příběh Rudého kapitána zaujme i na plátně. „Dominik Dán je autor, kterého budeme číst i za dvacet let. Je to takový náš Ed McBain nebo, při zasazení do jistého kontextu, náš Karel May,“ říká o spisovateli milovník tohoto autora, režisér Michal Kollár.

„Dominik Dán se aktivně podílí i na tvorbě filmu, velmi dobře totiž zná prostředí, o kterém píše. Jeho knihy jsou unikátní autentičností prožité zkušenosti, kterou nám pomáhá ve filmu oživit,“ dodává producent filmu Viktor Tauš o autorovi, jenž působí dodnes v aktivní službě a případy popisované ve svých knihách opravdu zažil.

Film produkuje společnost Fog´n´Desire Films, distribuuje jej společnost A-Company Czech a do kin by měl přijít na jaře 2016.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře