Reklama
reklama

Město pronajme kino Scala univerzitě, ta chce pořádat i noční premiéry

Masarykova univerzita dostane do pronájmu budovu bývalého kina Scala. Smlouvu o nájmu schválila rada města. Hlavním účelem pronájmu je provozování akademické, vzdělávací a kulturní činnosti nájemce včetně provozování kina. Prostory budou rovněž sloužit pro přednáškovou a výukovou činnost. Dohodnuté nájemné je 1 830 tisíc korun za rok na dobu určitou do konce roku 2033.

Univerzita získá v centru Brna multifunkční sál s velkou kapacitou, který dosud postrádala. Kulturní veřejnost města pak neztratí kino s dlouhou historií, které bude přinášet filmové zážitky překračující hranice pouhé komerční zábavy. "Univerzity si běžně kina nepronajímají, my však nemáme v centru města prostor podobné velikosti. Největší posluchárnu máme v univerzitním kampusu v Bohunicích, která není ideálně dostupná, takže pro nás je cenné, že získáváme prostory v centru města. Budeme provozovat kino, prostory využijeme k výuce, denního studia i posluchačů univerzity třetího věku a bude i místem pro pořádání konferencí. Například pro vědecké konference Ceitec," uvedl rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Poté, co město muselo uzavřít kino Scala z finančním důvodů a pro malý zájem veřejnosti, bylo zahájeno jednání o možném využití tohoto centrálního prostoru pro studijní a kulturní projekty Masarykovy univerzity. Jsem rád, že jsme našli s univerzitou společnou dohodu a musím říci, že město bude v maximální míře podporovat využití tohoto významného prostoru,“ potvrdil primátor města Brna Roman Onderka.  

V rámci nájemní smlouvy dojde rovněž k některým stavebním úpravám, a to ve dvou etapách. V první etapě univerzita hodlá provést úpravy nutné k znovuobnovení provozu kina a další potřebné drobné stavební úpravy. Jedná se zejména o nutné úpravy v oblasti protipožární ochrany, úpravy vzduchotechniky, elektroinstalace, úpravy vnitřních komunikačních prostor, prostor kinosálu a zázemí návštěvníků i personálu.

V druhé etapě MU plánuje kompletní rekonstrukci do podoby multifunkčního sálu s využitím pro přednášky, výuku, projekci kina, konference, akademické a společenské akce. Předmětem druhé etapy rekonstrukce budou kompletní opravy prostor spočívající zejména v provedení sanace vlhkosti, rekonstrukce rozvodů kanalizace a vody, vybudování bezbariérového přístupu, rekonstrukce sociálních zařízení, úpravy a repase podlah, řešení akustické izolace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře