Reklama
reklama

Město pronajme kino Scala univerzitě, ta chce pořádat i noční premiéry

Masarykova univerzita dostane do pronájmu budovu bývalého kina Scala. Smlouvu o nájmu schválila rada města. Hlavním účelem pronájmu je provozování akademické, vzdělávací a kulturní činnosti nájemce včetně provozování kina. Prostory budou rovněž sloužit pro přednáškovou a výukovou činnost. Dohodnuté nájemné je 1 830 tisíc korun za rok na dobu určitou do konce roku 2033.

Univerzita získá v centru Brna multifunkční sál s velkou kapacitou, který dosud postrádala. Kulturní veřejnost města pak neztratí kino s dlouhou historií, které bude přinášet filmové zážitky překračující hranice pouhé komerční zábavy. "Univerzity si běžně kina nepronajímají, my však nemáme v centru města prostor podobné velikosti. Největší posluchárnu máme v univerzitním kampusu v Bohunicích, která není ideálně dostupná, takže pro nás je cenné, že získáváme prostory v centru města. Budeme provozovat kino, prostory využijeme k výuce, denního studia i posluchačů univerzity třetího věku a bude i místem pro pořádání konferencí. Například pro vědecké konference Ceitec," uvedl rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Poté, co město muselo uzavřít kino Scala z finančním důvodů a pro malý zájem veřejnosti, bylo zahájeno jednání o možném využití tohoto centrálního prostoru pro studijní a kulturní projekty Masarykovy univerzity. Jsem rád, že jsme našli s univerzitou společnou dohodu a musím říci, že město bude v maximální míře podporovat využití tohoto významného prostoru,“ potvrdil primátor města Brna Roman Onderka.  

V rámci nájemní smlouvy dojde rovněž k některým stavebním úpravám, a to ve dvou etapách. V první etapě univerzita hodlá provést úpravy nutné k znovuobnovení provozu kina a další potřebné drobné stavební úpravy. Jedná se zejména o nutné úpravy v oblasti protipožární ochrany, úpravy vzduchotechniky, elektroinstalace, úpravy vnitřních komunikačních prostor, prostor kinosálu a zázemí návštěvníků i personálu.

V druhé etapě MU plánuje kompletní rekonstrukci do podoby multifunkčního sálu s využitím pro přednášky, výuku, projekci kina, konference, akademické a společenské akce. Předmětem druhé etapy rekonstrukce budou kompletní opravy prostor spočívající zejména v provedení sanace vlhkosti, rekonstrukce rozvodů kanalizace a vody, vybudování bezbariérového přístupu, rekonstrukce sociálních zařízení, úpravy a repase podlah, řešení akustické izolace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře