Reklama
reklama

Město pronajme kino Scala univerzitě, ta chce pořádat i noční premiéry

Masarykova univerzita dostane do pronájmu budovu bývalého kina Scala. Smlouvu o nájmu schválila rada města. Hlavním účelem pronájmu je provozování akademické, vzdělávací a kulturní činnosti nájemce včetně provozování kina. Prostory budou rovněž sloužit pro přednáškovou a výukovou činnost. Dohodnuté nájemné je 1 830 tisíc korun za rok na dobu určitou do konce roku 2033.

Univerzita získá v centru Brna multifunkční sál s velkou kapacitou, který dosud postrádala. Kulturní veřejnost města pak neztratí kino s dlouhou historií, které bude přinášet filmové zážitky překračující hranice pouhé komerční zábavy. "Univerzity si běžně kina nepronajímají, my však nemáme v centru města prostor podobné velikosti. Největší posluchárnu máme v univerzitním kampusu v Bohunicích, která není ideálně dostupná, takže pro nás je cenné, že získáváme prostory v centru města. Budeme provozovat kino, prostory využijeme k výuce, denního studia i posluchačů univerzity třetího věku a bude i místem pro pořádání konferencí. Například pro vědecké konference Ceitec," uvedl rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Poté, co město muselo uzavřít kino Scala z finančním důvodů a pro malý zájem veřejnosti, bylo zahájeno jednání o možném využití tohoto centrálního prostoru pro studijní a kulturní projekty Masarykovy univerzity. Jsem rád, že jsme našli s univerzitou společnou dohodu a musím říci, že město bude v maximální míře podporovat využití tohoto významného prostoru,“ potvrdil primátor města Brna Roman Onderka.  

V rámci nájemní smlouvy dojde rovněž k některým stavebním úpravám, a to ve dvou etapách. V první etapě univerzita hodlá provést úpravy nutné k znovuobnovení provozu kina a další potřebné drobné stavební úpravy. Jedná se zejména o nutné úpravy v oblasti protipožární ochrany, úpravy vzduchotechniky, elektroinstalace, úpravy vnitřních komunikačních prostor, prostor kinosálu a zázemí návštěvníků i personálu.

V druhé etapě MU plánuje kompletní rekonstrukci do podoby multifunkčního sálu s využitím pro přednášky, výuku, projekci kina, konference, akademické a společenské akce. Předmětem druhé etapy rekonstrukce budou kompletní opravy prostor spočívající zejména v provedení sanace vlhkosti, rekonstrukce rozvodů kanalizace a vody, vybudování bezbariérového přístupu, rekonstrukce sociálních zařízení, úpravy a repase podlah, řešení akustické izolace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře