Reklama
reklama

Kino Scala zahájí druhou sezonu Divokými historkami. Sedačku si adoptoval i herec Pavel Liška

Možnosti adoptovat sedačku v Univerzitním kině Scala využilo šestapadesát zájemců, mezi nimi nechybí ani známé tváře jako například herec Pavel Liška. Scala po prázdninách otevře předpremiérou argentinského filmu Divoké historky.

Snímek v produkci Pedra Almodóvara zakončoval festival v Karlových Varech, brněnští diváci jej uvidí ve středu 24. září hned ve dvou časech – v sedm a v jedenáct večer. „Před prázdninami uzavíralo Univerzitní kino Scala sezónu jako nejnavštěvovanější jednosálové kino na Moravě, třetí pak v celé republice. Ani v nastávající sezóně nechceme slevit z vysoko nastaveného standardu a přibude i další pravidelná výuka,“ řekl ředitel kina Radek Pernica.

Studenti budou za velkým plátnem do kina nově docházet také na uměnovědný biograf, na přednášky o teorii rockové či jazzové hudby, kurz o vztahu literatury a filmu nebo například na cyklus přednášek na téma sexu a genderu.  Díky kapacitě sálu může univerzita vyjít vstříc stovkám studentů, které o tyto populární kurzy mají zájem. Zároveň bude Scala přes den hostit odborné konference, včetně velkých akcí s mezinárodní účastí.

„Vedle divadelních přenosů vyzkouší Scala i výstavní cyklus – zájem diváků chceme prověřit komentovanou prohlídkou Vatikánského muzea včetně Sixtinské kaple ve 3D. Pokud bude zájem, zařadíme výstavní cykly do pravidelné nabídky,“ doplnil Pernica.

Na základě spolupráce s Moravskou galerií v Brně nyní kino až do 15. 10. hostí výstavu faksimilií vzácných historických filmových plakátů, které Českou republiku reprezentovaly po celém světě, včetně výstavních prostor Americké filmové akademie v Los Angeles. Na tuto výstavu naváže expozice o životě Huga Hasse.

V pravidelné týdenní nabídce nebude ani tuto sezónu chybět Baby bio pro maminky s malými dětmi a Bio Senior se sníženým vstupným pro důchodce. Pokračovat bude i sobotní promítání animovaných českých pohádek následované tematickou výtvarnou dílnou s lektory z Pedagogické fakulty MU. Diváci se mohou těšit i na úspěšný cyklus Naslepo, kde se dopředu neví, jaký film se bude promítat, a vstupné se platí až dle spokojenosti.

K tradiční podzimní festivalové nabídce přibude letos festival německého filmu Das Film Fest, opakovat se budou i Mezipatra a Festival francouzských filmů. Celou sezónu se v programu budou v tematických večerech objevovat také krátké filmy zahraničních i českých autorů z cyklu iShorts.

„Novinkou pro diváky bude přenosná předplatitelská karta Moje kino. Umožní výhodně nakupovat vstupenky na pokladně nebo přes internet. Je to takový náš bonus hlavně pravidelným divákům a fanouškům Scaly,“ prozradil Pernica.

Předplatitelskou kartu Moje kino automaticky získávají i takzvaní adoptivní rodiče, kteří si v rámci darovací kampaně pronajali v kině sedačku prostřednictvím internetového portál darujscale.cz. Od ledna letošního roku se touto formou vybralo sto devadesát tisíc korun, které budou použity na náklady spojené s obnovou činnosti Scaly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře