Reklama
reklama

Kino Scala zahájí druhou sezonu Divokými historkami. Sedačku si adoptoval i herec Pavel Liška

Možnosti adoptovat sedačku v Univerzitním kině Scala využilo šestapadesát zájemců, mezi nimi nechybí ani známé tváře jako například herec Pavel Liška. Scala po prázdninách otevře předpremiérou argentinského filmu Divoké historky.

Snímek v produkci Pedra Almodóvara zakončoval festival v Karlových Varech, brněnští diváci jej uvidí ve středu 24. září hned ve dvou časech – v sedm a v jedenáct večer. „Před prázdninami uzavíralo Univerzitní kino Scala sezónu jako nejnavštěvovanější jednosálové kino na Moravě, třetí pak v celé republice. Ani v nastávající sezóně nechceme slevit z vysoko nastaveného standardu a přibude i další pravidelná výuka,“ řekl ředitel kina Radek Pernica.

Studenti budou za velkým plátnem do kina nově docházet také na uměnovědný biograf, na přednášky o teorii rockové či jazzové hudby, kurz o vztahu literatury a filmu nebo například na cyklus přednášek na téma sexu a genderu.  Díky kapacitě sálu může univerzita vyjít vstříc stovkám studentů, které o tyto populární kurzy mají zájem. Zároveň bude Scala přes den hostit odborné konference, včetně velkých akcí s mezinárodní účastí.

„Vedle divadelních přenosů vyzkouší Scala i výstavní cyklus – zájem diváků chceme prověřit komentovanou prohlídkou Vatikánského muzea včetně Sixtinské kaple ve 3D. Pokud bude zájem, zařadíme výstavní cykly do pravidelné nabídky,“ doplnil Pernica.

Na základě spolupráce s Moravskou galerií v Brně nyní kino až do 15. 10. hostí výstavu faksimilií vzácných historických filmových plakátů, které Českou republiku reprezentovaly po celém světě, včetně výstavních prostor Americké filmové akademie v Los Angeles. Na tuto výstavu naváže expozice o životě Huga Hasse.

V pravidelné týdenní nabídce nebude ani tuto sezónu chybět Baby bio pro maminky s malými dětmi a Bio Senior se sníženým vstupným pro důchodce. Pokračovat bude i sobotní promítání animovaných českých pohádek následované tematickou výtvarnou dílnou s lektory z Pedagogické fakulty MU. Diváci se mohou těšit i na úspěšný cyklus Naslepo, kde se dopředu neví, jaký film se bude promítat, a vstupné se platí až dle spokojenosti.

K tradiční podzimní festivalové nabídce přibude letos festival německého filmu Das Film Fest, opakovat se budou i Mezipatra a Festival francouzských filmů. Celou sezónu se v programu budou v tematických večerech objevovat také krátké filmy zahraničních i českých autorů z cyklu iShorts.

„Novinkou pro diváky bude přenosná předplatitelská karta Moje kino. Umožní výhodně nakupovat vstupenky na pokladně nebo přes internet. Je to takový náš bonus hlavně pravidelným divákům a fanouškům Scaly,“ prozradil Pernica.

Předplatitelskou kartu Moje kino automaticky získávají i takzvaní adoptivní rodiče, kteří si v rámci darovací kampaně pronajali v kině sedačku prostřednictvím internetového portál darujscale.cz. Od ledna letošního roku se touto formou vybralo sto devadesát tisíc korun, které budou použity na náklady spojené s obnovou činnosti Scaly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře