Reklama
reklama

Kino Scala zahájí druhou sezonu Divokými historkami. Sedačku si adoptoval i herec Pavel Liška

Možnosti adoptovat sedačku v Univerzitním kině Scala využilo šestapadesát zájemců, mezi nimi nechybí ani známé tváře jako například herec Pavel Liška. Scala po prázdninách otevře předpremiérou argentinského filmu Divoké historky.

Snímek v produkci Pedra Almodóvara zakončoval festival v Karlových Varech, brněnští diváci jej uvidí ve středu 24. září hned ve dvou časech – v sedm a v jedenáct večer. „Před prázdninami uzavíralo Univerzitní kino Scala sezónu jako nejnavštěvovanější jednosálové kino na Moravě, třetí pak v celé republice. Ani v nastávající sezóně nechceme slevit z vysoko nastaveného standardu a přibude i další pravidelná výuka,“ řekl ředitel kina Radek Pernica.

Studenti budou za velkým plátnem do kina nově docházet také na uměnovědný biograf, na přednášky o teorii rockové či jazzové hudby, kurz o vztahu literatury a filmu nebo například na cyklus přednášek na téma sexu a genderu.  Díky kapacitě sálu může univerzita vyjít vstříc stovkám studentů, které o tyto populární kurzy mají zájem. Zároveň bude Scala přes den hostit odborné konference, včetně velkých akcí s mezinárodní účastí.

„Vedle divadelních přenosů vyzkouší Scala i výstavní cyklus – zájem diváků chceme prověřit komentovanou prohlídkou Vatikánského muzea včetně Sixtinské kaple ve 3D. Pokud bude zájem, zařadíme výstavní cykly do pravidelné nabídky,“ doplnil Pernica.

Na základě spolupráce s Moravskou galerií v Brně nyní kino až do 15. 10. hostí výstavu faksimilií vzácných historických filmových plakátů, které Českou republiku reprezentovaly po celém světě, včetně výstavních prostor Americké filmové akademie v Los Angeles. Na tuto výstavu naváže expozice o životě Huga Hasse.

V pravidelné týdenní nabídce nebude ani tuto sezónu chybět Baby bio pro maminky s malými dětmi a Bio Senior se sníženým vstupným pro důchodce. Pokračovat bude i sobotní promítání animovaných českých pohádek následované tematickou výtvarnou dílnou s lektory z Pedagogické fakulty MU. Diváci se mohou těšit i na úspěšný cyklus Naslepo, kde se dopředu neví, jaký film se bude promítat, a vstupné se platí až dle spokojenosti.

K tradiční podzimní festivalové nabídce přibude letos festival německého filmu Das Film Fest, opakovat se budou i Mezipatra a Festival francouzských filmů. Celou sezónu se v programu budou v tematických večerech objevovat také krátké filmy zahraničních i českých autorů z cyklu iShorts.

„Novinkou pro diváky bude přenosná předplatitelská karta Moje kino. Umožní výhodně nakupovat vstupenky na pokladně nebo přes internet. Je to takový náš bonus hlavně pravidelným divákům a fanouškům Scaly,“ prozradil Pernica.

Předplatitelskou kartu Moje kino automaticky získávají i takzvaní adoptivní rodiče, kteří si v rámci darovací kampaně pronajali v kině sedačku prostřednictvím internetového portál darujscale.cz. Od ledna letošního roku se touto formou vybralo sto devadesát tisíc korun, které budou použity na náklady spojené s obnovou činnosti Scaly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře