Reklama
reklama

Kino Scala uvede živě operu Werther z newyorské Metropolitní opery

Kina v šedesáti šesti zemích světa uvedou v přímém přenosu nové představení Werther z Metropolitní opery. Mezi ně patří i brněnské kino Scala, které bude inscenaci živě přenášet v sobotu 15. března.

„Diváci se mohou těšit na hvězdnou sestavu – špičkového německého tenoristu Jonase Kaufmanna a francouzskou mezzosopranistku Sophie Koch,“ uvedla Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms. Ti spolu ztvární duo Werther a Charlotte. Nové nastudování je v režii Richarda Eyra, který má za sebou například repertoárové hity Carmen.

„Loni v únoru zažil německý tenorista Jonas Kaufmann na prknech Metropolitní opery triumf, když se chopil titulní role ve Wagnerově opeře Parsifal a jejím velmi pochmurném, avšak divadelně strhujícím novém nastudování,” napsal den po premiéře Werthera Anthony Tommasini v New York Times.

„Rok poté se do Met vrací, aby ztvárnil titulní roli v Massenetově Wertherovi, jež měla premiéru v úterý 18. února. Úchvatný Jonas Kaufmann, momentálně nejžádanější a nejvšestrannější operní tenor, sklízí nový úspěch,” dodal.

Vedle něj zažije svůj dlouho očekávaný debut v Metropolitní opeře mezzosopranistka Sophie Koch, která se představí v roli Charlotte. S pěveckým partnerem Kaufmannem se už setkala ve stejné roli před čtyřmi lety v pařížské Opéra Bastille. V dalším obsazení se mohou diváci těšit na Lisette Oropesu jako Sophii a srbského basistu Davida Bižiće jako Alberta a dirigenta osmatřicetiletého francouzského talenta Alaina Altinoglu, který v Met již dříve řídil Otella a Fausta.

Univerzitní kino Scala uvede přímý přenos 15. března ve třičtvrtě na šest, předpokládaná délka je vice než tři hodiny a vstupné je 350 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře