Reklama
reklama

Kino Scala uvede živě operu Werther z newyorské Metropolitní opery

Kina v šedesáti šesti zemích světa uvedou v přímém přenosu nové představení Werther z Metropolitní opery. Mezi ně patří i brněnské kino Scala, které bude inscenaci živě přenášet v sobotu 15. března.

„Diváci se mohou těšit na hvězdnou sestavu – špičkového německého tenoristu Jonase Kaufmanna a francouzskou mezzosopranistku Sophie Koch,“ uvedla Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms. Ti spolu ztvární duo Werther a Charlotte. Nové nastudování je v režii Richarda Eyra, který má za sebou například repertoárové hity Carmen.

„Loni v únoru zažil německý tenorista Jonas Kaufmann na prknech Metropolitní opery triumf, když se chopil titulní role ve Wagnerově opeře Parsifal a jejím velmi pochmurném, avšak divadelně strhujícím novém nastudování,” napsal den po premiéře Werthera Anthony Tommasini v New York Times.

„Rok poté se do Met vrací, aby ztvárnil titulní roli v Massenetově Wertherovi, jež měla premiéru v úterý 18. února. Úchvatný Jonas Kaufmann, momentálně nejžádanější a nejvšestrannější operní tenor, sklízí nový úspěch,” dodal.

Vedle něj zažije svůj dlouho očekávaný debut v Metropolitní opeře mezzosopranistka Sophie Koch, která se představí v roli Charlotte. S pěveckým partnerem Kaufmannem se už setkala ve stejné roli před čtyřmi lety v pařížské Opéra Bastille. V dalším obsazení se mohou diváci těšit na Lisette Oropesu jako Sophii a srbského basistu Davida Bižiće jako Alberta a dirigenta osmatřicetiletého francouzského talenta Alaina Altinoglu, který v Met již dříve řídil Otella a Fausta.

Univerzitní kino Scala uvede přímý přenos 15. března ve třičtvrtě na šest, předpokládaná délka je vice než tři hodiny a vstupné je 350 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře