Reklama
reklama

Kino Scala uvede živě operu Werther z newyorské Metropolitní opery

Kina v šedesáti šesti zemích světa uvedou v přímém přenosu nové představení Werther z Metropolitní opery. Mezi ně patří i brněnské kino Scala, které bude inscenaci živě přenášet v sobotu 15. března.

„Diváci se mohou těšit na hvězdnou sestavu – špičkového německého tenoristu Jonase Kaufmanna a francouzskou mezzosopranistku Sophie Koch,“ uvedla Radka Ondráčková ze společnosti Aerofilms. Ti spolu ztvární duo Werther a Charlotte. Nové nastudování je v režii Richarda Eyra, který má za sebou například repertoárové hity Carmen.

„Loni v únoru zažil německý tenorista Jonas Kaufmann na prknech Metropolitní opery triumf, když se chopil titulní role ve Wagnerově opeře Parsifal a jejím velmi pochmurném, avšak divadelně strhujícím novém nastudování,” napsal den po premiéře Werthera Anthony Tommasini v New York Times.

„Rok poté se do Met vrací, aby ztvárnil titulní roli v Massenetově Wertherovi, jež měla premiéru v úterý 18. února. Úchvatný Jonas Kaufmann, momentálně nejžádanější a nejvšestrannější operní tenor, sklízí nový úspěch,” dodal.

Vedle něj zažije svůj dlouho očekávaný debut v Metropolitní opeře mezzosopranistka Sophie Koch, která se představí v roli Charlotte. S pěveckým partnerem Kaufmannem se už setkala ve stejné roli před čtyřmi lety v pařížské Opéra Bastille. V dalším obsazení se mohou diváci těšit na Lisette Oropesu jako Sophii a srbského basistu Davida Bižiće jako Alberta a dirigenta osmatřicetiletého francouzského talenta Alaina Altinoglu, který v Met již dříve řídil Otella a Fausta.

Univerzitní kino Scala uvede přímý přenos 15. března ve třičtvrtě na šest, předpokládaná délka je vice než tři hodiny a vstupné je 350 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře